Sosyal Media
sefa

2020 Yılının En Çok Kazanan YouTube Kanalları Belli Oldu

2005 yılında mütevazı bir platform olarak adını duymaya başladığımız YouTube, yıllar içerisinde hızlı bir şekilde milyonerlerin ortaya çıktığı dev bir platforma dönüştü. Özellikle son yıllarda adını sıkça duyar olduğumuz YouTuber’lık ciddi ciddi geliri olan bir meslek haline geldi.

Dünyaca ünlü Forbes dergisi de her yıl en çok kazanan YouTube kanallarını açıklıyor. Bu yılda açıkladığı listenin zirvesinde yine 2 yıldır birinci olan kanal bulunuyor.

2020 yılının en çok kazanan YouTube kanalı 2018 ve 2019 yılının da en çok kazananı Ryan's World isimli kanal oldu. Kanalın sahibi Ryan Kaji henüz daha 9 yaşında. Çocuklara yönelik içerikler yayınlayan Ryan Kaji’nin 27.6 milyon abonesi bulunuyor. Ryan Kaji, 2020 yılında tam 29.5 milyon dolar kazanmayı başardı. Yani yaklaşık olarak 225 milyon TL.

Forbes’in yayınladığı listenin ikinci ve üçüncü sırasında ise sırası ile MrBeast ve Dude Perfect kanalları yer alıyor. Bu iki kanalın 2020’de YouTube’dan elde ettiği gelir sırasıyla 24 milyon dolar ve 23 milyon dolar.

Listenin onuncu yani son sırasında buluna Jeffree Star isimli kanalın 2020 yılında YouTube’tan elde ettiği gelir 15 milyon dolar. Ayrıca bu kanalların diğer platformlar ve iş ortaklıkları da hesaba katıldığında kanal sahiplerinin kazandıkları paralar çok daha yüksek rakamlara ulaşıyor. İşte Forbes dergisinin açıkladığı en çok kazanan YouTube kanalları...


 Yorum yap

*