cover Ekran Kartı Fiyatları | AMD, Nvidia Ekran Kartı Modelleri | incehesap
Ekran Kartı kategorisindeki 436 adet ürün listelenmektedir.

Ekran Kartı

Ekran Kartı Nedir?

Bilgisayar evreni, birler ve sıfırlardan bir araya gelen ve rakamlarla iletişimin kurulduğu bir evrendir. Bu sayısal evrenin, bizim anlayacağımız şekilde görsel objelere dönüşmesi ve anlaşılır bir şekilde görüntü olarak karşımıza çıkmasından sorumlu olan bilgisayar bileşeninine ise ekran kartı adı verilir. Bu bilgisayar bileşeninin bilgisayara takılacağı alan slot veya genişleme yuvası olarak adlandırılır ve anakartın üzerinde bulunur. Ekran kartındaki görüntü VGA çıkışı aracılığıyla monitör, televizyon veya projektör gibi başka cihazlara iletilir. Yeni nesil ekran kartları, hızlandırıcılar sayesinde hızlı bir şekilde bilgileri işler ve görüntüyü ekrana getirir. Ekrandaki görüntülerin yüksek çözünürlüklü ve hızlı olması, bilgisayarınızdaki ekran kartının kapasite ve kalitesine bağlıdır.

AMD NVIDIA Ekran Kartı Modelleri En Uygun Fiyatlarıyla Karşınızda!

Neredeyse tüm elektronik cihazlarla etkileşim kurmak için onların ekranlarına bakarsınız. Dokunmatik ekran teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, bu ekranlara bakmakla kalmaz, onlara dokunarak da işlemlerinizi gerçekleştirirsiniz. Banka ATM'leri, cep telefonları, notebook bilgisayarlar ve daha binlerce akıllı ürün, sizlerle ekran aracılığıyla iletişim kurar. Ekrana sahip tüm bu ürünlerde, veriyi, anlayabileceğiniz şekilde görüntüye dönüştüren bir bilgisayar bileşeni vardır. Bu bileşenin adı da ekran kartı (GPU - Graphic Processing Unit) olarak adlandırılır. Yüksek performans sunan ekran kartları sizlere güncel oyunları sorunsuz bir şekilde oynama ve yeni iş uygulamalarını sorunsuz bir şekilde çalıştırma fırsatı sunar. Ekran kartı almaya karar verdiğinizde karşınıza iki firmanın adıyla karşılaşırsınız. Bunlar AMD ve NVIDIA firmalarıdır. çıkacaktır. Bu firmalar AMD ve NVIDIA firmalarıdır.

AMD ekran kartı mı, NVIDIA ekran kartı mı? Kullanıcıların seçim yapmakta zorlandığı chip set konusuna açıklık getirelim. GPU chipseti üreten iki büyük marka vardır; bu markalar AMD ve NVIDIA’dır. Ekran kartı üreticisi olan diğer teknoloji firmaları, bu iki firma tarafından üretilen chipseti edinir ve bu chipset üzerinde performans ve güç odaklı olarak teknolojik iyileştirmeler yaparak kendi ürünlerini piyasaya sürerler. Bu iki markanın ezeli rekabeti kullanıcıları memnun edecek gelişmeleri beraberinde getiriyor. Çünkü her iki üretici, bir sonraki modelde daha iyisini piyasaya sunmak için çalışıyor. Chip set, NVIDIA ve AMD markalarının serisi anlamına gelmektedir. Örneğin, RTX 3080 Ti NVIDIA ekran kartının, RX 6700 XT AMD ekran kartının bir modelidir. NVIDIA ekran kartları ve AMD ekran kartlarında model ve kalite doğru orantılıdır, model yükseldikçe kalite de artmaktadır.

24 GB, 16 GB, 12 GB, 8 GB Ekran Kartı Modelleri

Ekran kartı satın alma işlemi öncesinde dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da satın alacağınız ekran kartının bellek (RAM) kapasitesidir. Ekran kartlarının belleği, ekrana yansıtılacak görüntüye dair yazılımsal ve sayısal verinin anlık olarak depolandığı alandır. Bu alan (kapasite) ne kadar büyükse, güncel oyunlardaki iletim ve aktarım hızı da o derece hızlı ve sorunsuz olur. Güncel olarak piyasada, 2 GB, 4 GB, 8GB, 12GB, 16GB, 24GB ekran kartı gibi kapasitelere sahip ekran kartlarını bulmanız mümkündür. Güncel oyun ve iş programlarında anlık bellek ihtiyacı giderek artmaktadır. Ekran kartı satın alma sürecinde, satın alacağınız ekran kartının bellek kapasitesini, bilgisayarınızda yapmak istediğiniz işlemleri göz önünde bulundurarak belirmenizde fayda vardır. Ne kadar büyük bellek kapasitesine sahip bir ekran kartı edinirseniz, ekran kartınızın uzun ömürlü kullanımına da o denli katkıda bulunmuş olursunuz. Yüksek depolama kapasitesine sahip, uygun fiyatlı ekran kartlarına göz atın.

Kapasite tercihinizi yapmadan önce kullanım amacınızı göz önünde bulundurun. Bilgisayarınızı, chat yapmak veya tarayıcıda gezinmek gibi işler için kullanıyorsanız yüksek kapasiteli GPU tercih etmenize gerek yoktur, düşük kapasiteli bir ekran kartı da işinizi görür. Fakat bilgisayarınızı, oyun oynamak veya 3D tasarım, render alma gibi işlerde profesyonel seviyede kullanıyorsanız yüksek kapasiteli bir ekran kartı tercih etmelisiniz. Yüksek kapasiteli bir GPU bilgisayar hızını ve görüntü kalitesini olumlu yönde etkiler.

Notebook - PC Ekran Kartı Fiyatları

Notebook ekran kartı ve PC ekran kartı ürünleri farklı form yapılarına sahip bilgisayar bileşenleridir. Notebook ürünlerinde daha minimalist bir yapıda, küçük alanda kullanıma uygun ekran kartları üretilir. PC ekran kartları ise standart kasa boyutlarında, anakart bağlantı standartlarına uygun olarak üretilir. Oyun oynarken veya profesyonel iş hayatında bilgisayarınız beklediğiniz performansı göstermiyorsa, en iyi Notebook ekran kartı ve PC ekran kartı ürünlerini satın almak için incehesap.com’u ziyaret ederek, bilgisayarınızın görüntü kalitesi ve hızını arttıracak bileşeni en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz. Notebook GPU veya PC GPU farketmez, bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan bileşeni güvenli alışveriş standartları kapsamında, güvenli bir şekilde size teslim ediyoruz. Yapmanız gereken tek şey, kullanım amacınızı ve bütçenizi belirlemek. Yüksek performans sunan, uygun fiyatlı bileşenler bilgisayarınızı hızlandırır, gücünüze güç katar. Güncel bilgisayar oyunlarını, keyifle oynayın. Profesyonel alanda kullanırken, çizim programları, 3D tasarım, video içerik hazırlama ve render alma gibi işlemlerde bilgisayarınızın performansı sizi bir üst seviyeye taşısın.

Ekran Kartı Markaları

Piyasada ekran kartı üretimi yapan birçok küresel firma bulunmaktadır. İncehesap.com olarak, en güncel ekran kartı markalarını en iyi fiyat, indirim ve kampanya fırsatlarıyla sizlere sunuyoruz. Güvenilir ve hızlı alışverişin adresi olan incehesap’ta dünyanın önde gelen ekran kartı markalarına dair ürünleri bulabilirsiniz. ASUS, Gigabyte, MSI, PNY ve XFX gibi ekran kartı markaları, incehesap’ta sizlere sunulmaktadır. Kullanım amacınıza uygun olacak şekilde, sahip olduğu özellikleri ihtiyaçlarınıza uygun olan ekran kartı modellerini en iyi fiyatlarla satın alabilirsiniz. Dilerseniz hemen, marka, chip set ve hafıza seçiminizi yapın ve gücünüze güç katacak bileşeni satın alın. Bütçe konusunda da endişelenmenize gerek yok, diğer teknolojik ürünlerin genelinde olduğu gibi bilgisayar bileşeni fiyatlarını da pek çok unsur belirler. Burada, asıl mesele sizin kullanım amacınıza uygun bileşeni seçmeniz. İncehesap.com olarak çeşitli taksitlendirme seçeneklerimizden yararlanarak ödeme yapabilirsiniz.

Ekran Kartları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Teknolojik gelişmeler altın hayatımıza girdiği günden beri işlerimizde kolaylığı ve rahatlığı getiren bilgisayarlar farklı birçok parçanın birleşiminden oluşuyor. Bu parçaların içinde oldukça önemli bir yere sahip olan ekran kartları, adından da anlaşılacağı üzer görüntünün ekrana yansıtılması amacı ile kullanılıyor. Bilgisayarın oldukça önemli parçası olan ekran kartı görüntünün ekrana yansıtılmasının yanı sıra kendinde olan belleği sayesinde bilgisayarın görüntüleri depolamak sorunda kalmamsına sebep oluyor. Bu işlevsel özelliği ile aynı oranda bir güce sahip olma gereksinimi de doğacaktır. Günümüzde farklı birçok tür ekran kartı bulunuyor. Diğer adı ile grafik kart olarak bilinen bu parça farklı kalite ve çeşitlerde üretiliyor. Bu çeşitlerin hepsinin farklı özellikleri bulunuyor. Bunun yanı sıra sabit olan ve tüm ekran kartlarında bulunan üç temel yer alıyor. Video Chip, ram ve ramdac olarak sayılabilir.
Bilgisayar ekranın çalışabilmesi ve monitörde işlemleri yapabilmemiz için bu parçanın mutlaka bilgisayar içersinde olması ve çalışır durumda bulunması gerekiyor. Ekran kartınızda yaşanan arızalar durumunda değiştirilmesi gerekebilir. Ekranları arızalarının tespitinde aşağıda yer alan durumların yaşanması durumuna muhtemelen bu parçada arızalanma olabilir. • Ekranda karışıklık • Donma • Uyku modu • Görüntü vermeme • Oyun oynarken kilitlenme ya da oyundan atma • Açılış sırasında donma • Çözünürlük Yukarıda sayılan durumların yanı sıra bilgisayarın açılana rağmen görüntünün monitöre yansımaması da bu parçada yaşanan sıkıntı sebebi ile oluşur. Bu gibi durumlarda parça değişimi yapılarak bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. İnce Hesap adresi olarak kullanıcılarımıza farklı marka ve model seçimlerini açarak en uygun seçime yer verebilmelerini sağlıyoruz. Arzu ettiğini modele ait ürüne en uygun fiyat seçeneği ile sahip olmanın yanı sıra sitemizden gerçekleştireceğiniz alışverişlerde ödemelerinizi kredi kartınıza taksit imkânı ile de gerçekleştirebilirsiniz.
Kendi GPU ve belleği olan baskılı devre kartına ekran kartı denir. Bilgisayardaki görüntünün işlenip monitöre aktarılması işlemini yapan bilgisayar bileşenidir. İlk ekran kartı tek renkli olarak 1981 yılında, renkli olarak 1982 yılında üretilmiştir. NVIDIA ve AMD ekran kartı sektörünün lider iki üreticisidir.
Ekran kartı alırken, kullanım amacınızı ön planda tutarak tercih yapmanız gerekmektedir. Eğer oyun oynayacaksanız ya da performans gerektiren iş uygulamaları kullanacaksanız, bellek gücünün yüksek olması sizin açınızdan önemli bir kriterdir. Bunun yanı sıra, soğutma sisteminin gelişmiş olması, yüksek performanslarda optimum sıcaklığı koruyarak daha yüksek verim elde etmenizi sağlar.
Oyun oynarken 1080p ve daha yüksek çözünürlük istiyorsanız yüksek çözünürlüğe sahip ekran kartlarını tercih etmenizde fayda var. 720p çözünürlükte veya daha altında oynamak sizin için yeterli olacak ise düşük çözünürlük ve bit değerlerine sahip ekran kartı sizin için yeterli olacaktır.
Ekran kartı alırken bit değeri ve GB değeri karşılaştırmak doğru değildir. Ekran kartı alırken bit veya GB değerinin tek başına bir önemi yoktur. GB değeri ekran kartının bellek (VRAM) miktarını, bit değeri ise verinin GPU (ekran kartı işlemcisi) ile VRAM arasındaki akış hızını ifade eder. Bit değerinin yüksek olması performans açısından daha önemli olduğu bilinmektedir.
Karşılaştırma Listesi

Talebin bize ulaştı. En kısa süre içinde sana dönüş yapacağız.

Ekran Kartları hakkında merak ettiklerini, aşağıdaki metin alanına yazarak bize iletebilirsin.

Uzmana soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Ekran Kartları bilgi almak ya da satın almak istersen Uzmana Sor butonuna tıklayarak satış danışmanımıza ulaşabilirsin.

Çerezler Hakkında Bilgi Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.