cover Gaming Monitör Fiyatları - Oyuncu Monitörü Modelleri | incehesap
Gaming Monitör kategorisindeki 160 adet ürün listelenmektedir.

Gaming Monitör

En Yeni Oyuncu Monitörü Modelleri En İyi Fiyatlarla

Gaming Monitör Fiyatları

İşlemci donanım parçasında gerçekleşen sayısal işlemleri, ekranda görsel objeler halinde görebiliriz. Monitörler, profesyonel iş dünyası ve gaming dünyasındaki en kritik bileşenlerden biridir. Grafik tasarım, video kurgu ve modelleme gibi görüntü işleme programlarını kullanmak için bir ekran ihtiyacınız olabilir. Ya da güncel oyunları oynamak amacıyla ekran satın almayı düşünüyor olabilirsiniz. Kullanım alanları farklı olsa da, kullanıcıların kaliteli görüntü ihtiyaçları aynı.

Teknolojik cihazların genelinde olduğu gibi oyuncu monitörlerinde de pek çok teknik özellik vardır. Ekran boyutu, yenileme hızı, tepki süresi, panel tipi, ekran çözünürlüğü, oval curved tasarım, pivot ayarı ve Sync Teknolojisi gibi özellikleri ekran seçiminizi yapmadan önce bilmeniz de fayda var. Özellikl filtrelerini kullanarak ihtiyacınız olan ekrana anında ulaşabilirsiniz. En yeni gaming monitör modelleri, en ucuz gaming monitör fiyatlarıyla incehesap.com’da!

Oyuncu Monitörü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kendinize kullanım amacınızı sorun. Web’de gezinmek, maillerinizi yanıtlamak gibi basit işlemleri gerçekleştirmek amacıyla monitör satın alacaksanız başlangıç seviyesi bir model ihtiyacınızı karşılayabilir. Diğer taraftan grafik tasarım, video kurgu ve modelleme gibi görüntü işleme programlarını kullanmak üzere ekran ihtiyacınız varsa üst seviye modelleri tercih etmelisiniz. Tıpkı profesyonel iş dünyasında olduğu gibi gaming dünyasında da ihtiyacınız olan üst seviye bir oyun. Güncel oyunları kaliteli ve akıcı görüntü eşliğinde oynayabilmek üst seviye modeller ile mümkün olabilir.

Özellikle gaming dünyasında, akıcı görüntü olmazsa olmazdır. Hareketli oyunlarda, akıcı görüntüyü mümkün kılan yüksek Hz değeri ve piksel kalitesidir. Piksel, ekranda bulunan en küçük görüntü birimidir. Yalnızca yüksek yenileme hızına sahip bir ekran sabit görüntülerde mükemmel bir görüntü sunabilir fakat piksel kalitesi kötü ise hareketli oyun görüntülerinde bozulma, donma veya istenmeyen efektlere neden olabilir. Yüksek yenileme hızı ve düşük tepki süresi bir arada olduğu zaman kaliteli ve akıcı bir görüntü elde edilir. 60 Hz, 75 Hz, 100 Hz, 120 Hz, 144 Hz, 165 Hz, 170 Hz, 180 Hz, 200 Hz, 240 Hz, 280 Hz yenileme hızına sahip modelleri sizlere sunuyoruz.

Giriş gecikmesi monitör satın alacak kişiler için önemli bir özelliktir. Ekran kartında oluşturulan görüntünün ne kadar sürede monitörde gösterildiğini ifade eder. Milisaniye ile ifade edilir ve ms değeri ne kadar düşük olursa o denli iyidir. Günümüzde modern TV ve monitörler modellerinde düşük giriş gecikme süresine sahip modellerin piyasada yer alıyor. Giriş gecikmesi yüksek olan bir ekran, çok oyunculu oyunlarda oyuna geç kalmak anlamına gelir. Çünkü görüntü ekranınıza daha geç gelir ve düşman hareketlerini siz daha geç görürsünüz, bu durum oyuna geç manevra yapmanıza hatta ölmenize neden olabilir. Satın alacağınız ekranı oyun odaklı kullanacaksanız özellikle düşük giriş gecikmesine sahip modellere yönelin.

Panel tipi, görüntü kalitesini direkt etkiler. Endüstri, ekran üretiminde kullanıcıların farklı beklentilerini karşılamaya yönelik çeşitli panel türleri üretmektedir. IPS, TN ve VA gibi popülerleşen panel çeşitleri vardır. IPS panellerin renk paleti daha geniştir ve geniş görüş açısına sahiptirler. Bu sebeple, IPS paneller profesyonel iş dünyası ve oyuncular için iyi bir deneyim sunmaktadır. TN paneller ise yüksek tazeleme hızı, düşük tepki sürelerini daha uygun fiyatlarla oyun dünyasına sunmaktadır. TN paneller, IPS panellerin sahip olduğu görüş açısı ve renk paleti IPS panellere kıyasla dardır. VA paneller, IPS ve TN panellerin birleştirilmiş versiyonu olarak düşünebilir.

165 Hz - 144 Hz Gaming Monitör Modelleri

“Refresh Rate” terimi, bir ekranın saniyede gösterebildiği kare sayısını ifade eder. Türkçe karşılığı “Yenileme Hızı” olan terim 60 Hz, 144 Hz, 244 Hz, 280 Hz gibi değerler ile karşınıza çıkar. Örneğin, 144 Hz yenileme hızı olan bir monitör, bir saniyede 144 kare görüntü gösterme potansiyeline sahiptir. 165 Hz monitör ise benzer şekilde, saniyede 165 kare görüntü gösterebilir. Hz değeri arttıkça, monitördeki görüntü akıcılığı artar, görüntü bozulmaları azalır. Özellikle gaming dünyasında, akıcı görüntü olmazsa olmazdır. Hareketli oyunlarda, akıcı görüntüyü mümkün kılan yüksek Hz değeri ve piksel kalitesidir. Piksel, ekranda bulunan en küçük görüntü birimidir. Yalnızca yüksek yenileme hızına sahip bir ekran sabit görüntülerde mükemmel bir görüntü sunabilir fakat piksel kalitesi kötü ise hareketli oyun görüntülerinde bozulma, donma veya istenmeyen efektlere neden olabilir. Karelerin yenilenmesi ve piksellerin yenilenme durumunda renk değiştirme işlemi “Tepki Süresi” (Response Time) olarak adlandırılır. Yüksek yenileme hızını, hızlı renk değiştirebilen pikseller tamamlar. Tepki süresi, “ms” değeri ile ifade edilir ve değerler ölçüm metoduna göre (gray to gray ve black-white-black geçişi gibi renklerin birbirine dönüşme hızı) değişkenlik gösterebiliyor. Yüksek yenileme hızı ve düşük tepki süresi bir arada olduğu zaman kaliteli ve akıcı bir görüntü elde edilir. 1ms ve altı, 1ms, 2ms, 3ms-5ms, 6ms-8ms ve 10ms ve üzeri tepki süresine sahip monitör modellerini sizlere sunuyoruz.

Curved Monitör Fiyatları

Flat (Düz) ve Curved (Oval) gibi çeşitli monitör modelleri bulunmaktadır. Bu kavramlar, monitör teknik özelliklerinde sık sık karşımıza çıkar. Curved (Oval) ekran monitörün ekranı düz değil, kavislidir. Ekranın kavis özelliği, kullanıcıya görüntünün içindeymiş hissiyatı verir. Göz eğriliğine uygun olarak tasarlanan Curved ekran, saatlerce devam eden mücadelelerde veya geç saatlere uzayan projelerde gözlerinizi çok fazla yormaz. Flat (Düz) tip ekran, adından anlaşılacağı üzere düz olan, eğriliği bulunmayan ekran türüdür. En yeni curved ve flat monitör modelleri, en ucuz monitör fiyatlarıyla güvenilir alışverişin adresi incehesap.com’da! Kötü bileşenler ile oyunun dışında kalmayın, ihtiyacınız olan ürünleri hemen satın alın, güvenilir alışveriş ilkeleri çerçevesinde teslimat sağlayalım.

En Yeni Oyuncu Monitörü Modelleri En İyi Fiyatlarla

AOC, Acer, Asus, Dell, GamePower, Gigabyte, HP, James Donkey, LG, MSI, Philips, Samsung, Xiaomi, iiyama ve daha fazla markayı oyuncu monitörü kategori sayfamızda sizlere, en ucuz oyuncu monitörü fiyatlarıyla sunuyoruz. Marka, ekran boyutu, yenileme hızı, tepki süresi, panel tipi, ekran çözünürlüğü, Oval / Curved özelliği, pivot ayarı, Sync Teknolojisi ve diğer özellik filtrelerini kullanarak ihtiyacınız olan ürüne anında ulaşabilirsiniz. Yine, sitemizde bulunan “Fiyat Aralığı” filtresini kullanarak bütçenize uygun ürünleri inceleyebilirsiniz. Alışveriş süreci boyunca müşterilerimizin yanında olmaya özen gösteriyoruz. Bu ilkemiz, sadece ürün ve teslimat konusunda geçerli değil, aynı zamanda bütçe konusunda da geçerlidir. Satın almak istediğiniz ürün bütçenizi aşıyorsa çeşitli taksitlendirme seçenekleriyle sizlere destek oluyoruz. Hesaplı ve güvenilir alışverişin adresi olmak için sitemizde güncel güvenlik önlemlerini uyguluyoruz. En yüksek ve en gelişmiş SSL Güvenlik Sertifikası GlobalSign Extended Validation CA - SHA256 - G3 sertifikasına sahibiz, sitemizde 3D Secure Güvenli Alışveriş (Ödeme işleminin gerçekleşmesi için cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi girmeniz gerekir.) altyapısını kullanıyoruz. Sitemiz devamlı olarak dünyanın saygın güvenlik firmaları arasında yer alan McAfee Secure (Temel Güvenlik Testi Denetimi) denetiminden geçer. Alınan tüm önlemler, kredi kartınızla gönül rahatlığıyla alışveriş yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Gaming Monitörler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Oyun oynama deneyimini arttırmak için alınacak oyuncu monitörü modelinde dikkat edilmesi gereken iki önemli konu vardır. Bunlar, monitör tepki süresi ve yenileme hızıdır. Bu iki değer, monitörden elde edeceğiniz görüntünün kalitesini belirler. Yüksek yenileme hızı ve düşük tepkime süresi sunan monitörler görüntü kalitesinin artmasını sağlamaktadır.
Gaming monitör modelleri, oyuncuların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilen yüksek performansa sahip monitör modelleridir. Oyuncu monitörlerini, normal monitörlerden ayıran en önemli konular tepkime süresi ve yenileme hızı konularında sağlanan iyileştirmedir. Bunun yanı sıra, oyuncu monitörler curved (kavisli) ekran, harici ses kartı, arka aydınlatma gibi oyuncuların ihtiyaç duyduğu ek niteliklere de sahiptir.
Oyuncu monitörlerindeki yenileme hızı, monitörün ekrandaki görüntüyü bir saniye içinde kaç kez güncellediği anlamına gelir. Örneğin 165Hz oyuncu monitörler, ekrandaki görüntüyü saniyede 165 kez yenilemektedir. Yenileme hızı arttıkça, ekrandaki hareketlilik daha gerçekçi bir seviyeye ulaşır. İyi bir bilgisayar sistemi ile birlikte yüksek yenileme hızına sahip bir monitör kullandığınızda oyunlarınızda daha yüksek FPS değerleri elde edebilirsiniz.
Oyuncu monitörlerinde bulunan tepkime süresi, monitör paneline aktarılmış olan görüntü bilgisinin ne kadar sürede ekrana aktarıldığını ifade eder. Bu süre ne kadar kısa olursa, bilgisayardan aktarılan yeni görüntü bilgisi o kadar hızlı bir şekilde oyuncuya sunulacaktır. Tepkime süresi oyunlarda yüksek FPS değeri elde etme ve görüntü işleme hızının artışında önemli bir faktördür.
Karşılaştırma Listesi

Talebin bize ulaştı. En kısa süre içinde sana dönüş yapacağız.

Gaming Monitörler hakkında merak ettiklerini, aşağıdaki metin alanına yazarak bize iletebilirsin.

Uzmana soru sorabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Gaming Monitörler bilgi almak ya da satın almak istersen Uzmana Sor butonuna tıklayarak satış danışmanımıza ulaşabilirsin.

Çerezler Hakkında Bilgi Siteyi ziyaretiniz sırasında kişisel verileriniz siteyi kullanımınızı analiz etmek, reklamları kişiselleştirmek ve sosyal medya özellikleri sağlamak amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Daha fazla bilgi için Çerez Aydınlatma Metni’ni okuyabilirsiniz.