fcp
İncehesap'ta Karne Kampanyası Başladı

Akıllı Televizyon Nasıl Güncellenir?

Serkan A. 16.01.2023 (Güncellenme: 12.06.2024) Takip et
Akıllı televizyonunuzun güncellemesini yapamıyorsanız bu yazıyı okuyarak güncellemenizi yapabilirsiniz.
Akıllı Televizyon Nasıl Güncellenir?

Akıllı televizyonlar, yeni nesil teknolojinin insanlara kattığı en güzel detaylardan biridir. Bu cihazlar sayesinde bilgisayar veya akıllı telefonlarda olan uygulamaları tercih ederek dizi ve filmleri bu cihazlardan takip edebiliyorsunuz. Akıllı televizyonlar, yeni nesil teknoloji şartları ile üretildiğinden dolayı ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayabilecek şekilde dizayn ediliyor. Bu cihazlar, günümüz şartlarında farklı modeller ile üretiliyor. Örnek vermek gerekirse; günümüz şartlarında akıllı tv olarak satılan televizyonlar içerisinde Android işletim sistemi barındırmayan televizyonlardır. Bu cihazlar, üretici markalar tarafından özellikleri belirlenerek dizayn ediliyor. Android tvlerde olduğu gibi her uygulamayı bu cihazlara yükleyemezsiniz.

Akıllı televizyonlar, yukarıda belirttiğim gibi üretici markalar tarafından belirlenen koşullar doğrultusunda üretiliyor. Bu aşamada en çok tercih edilen uygulamalar bu cihazlarda bulunduruluyor. En çok kullanan uygulamalara baktığımızda Netflix gibi bir film uygulaması akıllı televizyonlarda kesinlikle oluyor. Bu aşamada Netflix gibi diğer uygulamalar da bu cihazların içerisinde bulunan uygulamalardan oluşuyor.

Akıllı Televizyon Nasıl Güncellenir?

Eğer akıllı televizyona sahipseniz ve cihazınızı güncellemek istiyorsanız bu işlemi Android tvlerde olduğu gibi yapamazsınız. Bunu yapabilmek için yapmanız gereken işlem üretici markanın size güncelleme göndermesini beklemek olacaktır. Üretici marka kendi geliştirdiği işletim sistemini cihazınıza göndermeden güncelleme yapamazsınız. Bir de, Android işletim sistemine sahip cihazların yanı sıra akıllı televizyonlarda sistem güncellemesi çok uzun aralıklar ile gönderilir. Bu aşamada eğer bir Android tv kullanmıyorsanız bir yıl bile güncelleme almayabilirsiniz.

Akıllı televizyonunuzu güncellemeyi düşünüyorsanız bazı markalar bu güncellemeleri farklı yollardan da cihazlarına gönderebiliyor. Bu güncellemeyi bir Flash bellek kullanarak yapıyorsunuz. Üretici marka resmi web sitesinde kendi cihazı için güncelleme paketini göndererek sizin manuel olarak kurmanızı isteyebilir. Bu durumda güncelleme paketini bir diskin içerisine yükleyerek güncelleme işlemini cihazınızdan manuel olarak yapabilirsiniz. Ek bir bilgi olarak, güncelleme esnasında cihazın mutlaka internete bağlı olması gerekiyor. Özellikle online olarak bir güncelleme yapacaksanız güncelleme paketini indirdikten sonra da cihazın internete bağlı olduğundan mutlaka emin olup öyle güncelleme yapın.

Serkan Alçay

Yazmayı ve araştırmayı çok seven profesyonel bir editör

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!