Sosyal Media
sengul

Android O İle Gelen 5 Yeni Özellik!

Android O, daha parlak ve canlı renkler, daha basit ikonlar, daha gösterişli ve daha çekici arayüz ile bugüne kadarki en kullanışlı Android sürümü olacak gibi gözüküyor. Android O’nun adı hala netleşmese de artık nasıl bir sürüm olacağı hakkında fazlasıyla bilgiye sahibiz. İşte Android O ile gelecek olan 5 yeni özelliği sizler ile paylaşıyoruz.

1-  Büyük ve Küçük Bildirimler.

Android o’nun kullanıcılarına sunduğu yeni özellik olan küçük ve büyük bildirimler çok beğenilecek. Sizin için önemli olan bildirimler daha büyük, önemsiz olan bildirimler ise daha küçük gösterilecek. Örneğin sürekli müzik dinlediğiniz müzik çalar uygulaması sizin için önemli ise bu daha büyük gösterilecek.


2- Yenilen Alarm Uygulaması.

Android O, alarm uygulamasını da yeniliyor. Android O ile birlikte artık teflonunuzun alarmını ayarlarken klavye simgesi açılacak. Bu klavye sayesinde artık çok kolay bir şekilde alarmınızı istediğiniz saate ayarlayabileceksiniz. Eksi sürümlerde ki alarmınız istediğiniz saate ayarlayabilmek için çok titiz bir çalışma yapmanıza gere kalmayacak.


3- Ses Seviyesini Kontrol Etme.

Sessiz ortamlarda bulunduğunuzda örneğin derste, kütüphanede ders çalışırken, yoga salonunda yoga yaparken veya toplantıdayken çalan telefonunuz nedeni ile zor durumda kaldığınız olmuştur. Android O ile birlikte artık ses tuşuna sonuna kadar bastığınızda telefonunuzun sesini kısmış olacaksınız. Ayrıca ses profilinizi gösteren parlak mavi bir uyarı bildirimi göreceksiniz.


4- Yeni Rengi İle Bildirim Menüsü.

Hepimizin bildiği üzere güneşin olduğu açık havlarda telefon kullanmak biraz zordur. Her ne kadar telefonun ekran parlaklığını arttırsak da güneş altında yine de istediğimiz konforu elde edemeyiz. Android geliştiricileri bunu görmüş olmalılar ki Android O’nun bildirim menüsü artık beyaz-gri-siyah karışımı arka plan sunuyor. Böylece güneş altında iken bile parlaklık sorunu yaşamıyorsunuz.


5- Daha Bilgilendirici Arayüz.

Android O ile birlikte daha bilgilendirici ve daha kullanışlı bir arayüz olacak. Örneğin telefonunuzun gün boyu ne kadar bataryasını ve ne kadar hafızasını kullandığınızı veya ne kadar şarjınızın kaldığını, hangi uygulamanın ne kadar şarj tükettiğini kolay bir şeklide gerebileceksiniz.Yorum yap

*