Sosyal Media
sefa

Apple, iOS 13’ü Test Etmeye Başladı

Apple, yeni sürümü iOS 13’ü bazı cihazlarda test etmeye başladı. iOS 13 ile çalışan cihazlar, Apple’ın internet sitesini düzenli olarak ziyaret ediyor. Son birkaç ayda bu ziyaretlerin daha da arttığı ortaya çıktı.


Şimdilik kullanımda olan iOS 12’nin yeri alacak olan iOS 13, iPad ve iPhone’lara bir dizi yenilikler getirecek. iOS 12 için düşünülen ancak yetiştirilemeyen özellikler de yine iOS 13’de yer alacak. Bir takım hata düzeltmeleri ve iyileştirme çalışmaları nedeniyle iOS 13, şimdilik son kullanıcılara ulaşmış durumda değil.


iOS 13’te iPad kullanıcılarını sevindirecek özellikler de olması bekleniyor. iPad’te uygulamaları sekmelerde açma, ekranı bölerek çoklu işlem yapma desteği ve daha fazla özelliğin iOS 13 ile birlikte iPad kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Ayrıca MacOS’ta bulunan karanlık mod özelliğinin iOS 13’e de gelmesi bekleniyor.

iOS 13 ile ilgili gelen bilgiler şimdilik bunlar. Apple’ın iOS 13 ile ilgili daha fazla detayı, Mayıs 2019 WWDC etkinliği kapsamında vermesi bekleniyor.

 Yorum yap

*