Sosyal Media
sengul

Blizzard Mobile Taşınıyor!

Teknoloji markaları her zaman daha iyisini kullanıcılara sunmak amacıyla çalışmaya, rekabet etmeye devam ediyor. Süregelen bu rekabet sonucu ortaya muazzam cihazlar çıkıyor. Bilgisayarların geçirdiği evrimi düşünelim. Geçmişte üretilen bilgisayarlar bugüne göre tasarım ve performans açısından oldukça hantal, mobiliteden yoksun.Güncel teknoloji ürünü bilgisayarlar ise ince tasarımın aksine güçlü performansı ve mobilite özelliği ile herkesi memnun ediyor. 

Yalnızca bilgisayar kategorisi değil, telefonlar da benzer evrim yaşadı. Diğer taraftan, “tablet” adı verilen yeni bir icat teknoloji dünyasına dahil oldu. Bu cihazların tasarım ve donanım özellikleri o denli gelişti ki neredeyse bilgisayar deneyimi yaşatır duruma geldi.

Cihazlarda gerçekleşen bu değişim oyun endüstrisini de etkiledi. PUBG, Battlefield ve Call of Duty gibi dünya genelinde ün kazanan oyunların mobil versiyonları geliştirildi. Mobil oyun dünyasına bir yapım daha ekleniyor, yeni oyun Blizzard’ın MMORPG serisi World of Warcraft! Oyundan bir canavar


2022’de  Warcraft Mobile geliyor

MMORPG serisinin mobil versiyonun geleceği 2017 yılından itibaren konuşuluyor. Şirket müjdeli haberi, geçtiğimiz yılın son çeyreğine ait mali raporu açıklarken verdi. Mobil cihazlar için yeni bir Warcraft oyunu üzerinde çalıştıkları iddiasını doğruladı. Edinilen bilgilere göre, Warcraft Mobile çıkış tarihi 2022 yılı olarak belirlendi.

Oyun dünyasına dair detaylı bilgi olmasa da iddialara göre Warcraft Mobile Pokemon GO benzeri bir Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimiyle karşımıza çıkacak. Oyuncuların beklentisini yükselten bir gelişme daha biliniyor. Şirketin ‘çoklu Warcraft mobil deneyimi’ geliştirdiği biliniyor. Bu durum, merakla beklenen oyunun çok yönlü olabileceği ihtimalini beraberinde getiriyor. Yorum yap

*