Sosyal Media
sengul

Bu Haftanın En Popüler iOS Oyunları

Haftanın en popüler iOS oyunları listesinde App Store üzerinden seçtiğimiz ve yükseliş trendindeki 5 farklı oyunu sizler için derledik.

 

PUBG Mobile

PUBG mobile, günümüz itibariyle dünya üzerindeki en popüler Battle Royale türü oyunlardan birisi ve oyunu şu an app store üzerinden ücretsiz olarak indirmek mümkün. Hemen hemen herkesin en azından ismini duymuş olduğu PUBG Mobile oyun ondan biraz bahsedecek olursak; Battle Royale türündeki oyun 100 adet online oyuncunun bir adaya bırakılması ile başlıyor. İsterseniz grup isterseniz tek olarak başlayabileceğiniz oyundaki amacınız, adaya düştünüz andan itibaren silah, zırh ve diğer önemli araç gereçleri toplayarak adadaki rakiplerinizle savaşmak ve hayatta kalan son kişi ya da takım olmayı başarmak.

Bilmeyenler için, oyunun kısa bir süre önce yeni bir güncelleme alarak 7. sezonuna başladığında hatırlatalım.

 

Color Bump 3D

Color Bump oyunu daha önce App Store üzerinde en popüler oyunlar listesine girmeyi başarmıştı. Yeni versiyon ile birlikte isminde de belirtildiği gibi yeni 3D grafikler sunan oyun, oynaması kolay kontrollere ve 100'ün üzerindeki farklı bölüme sahip. Oyunun genel senaryosu ise oyuncuların gösterilen renklere dokunmadan ilerlemeye çalışmasından ibaret. Color Bump 3D'ye app store üzerinden ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

Stack Ball 3D

Stack Ball, oyun salonları ile birlikte hayatımıza giren arcade türünün 3 boyutlu bir örneği. Basitçe oyunu anlatacak olursak; çokgen ya da dairesel platformların üzerinde ve en üst katta zıplayan topumuzu, izin verilen renkleri kırarak en alt kata kadar ulaştırmak. Yeni versiyonda, oyunu daha karmaşık hale getirmek için geliştiriciler tarafından eklenen birkaç yeni özellik de bulunuyor. Oyuncuların topa dokunurken, topun inişini engellememek için renkli platformlara çarpmayacak şekilde devam etmesi gerekiyor. Oyun sırasında platformun siyah renkli kısmına çarparsanız oyun bitiyor ve her şeye baştan başlamanız gerekiyor. Yeni versiyon ile eklenen diğer bir zorluk ise, belli bir hızla ulaştıktan sonra ateş topu halini alan ve yüksek hızla ilerleyen topu, platformun yasaklı renklerine dokunmadan tek seferde engellilerin sonuna kadar ulaştıracak bir strateji benimsemeniz gerekiyor.

 

Ludo King

Kızma Birader’in bir türü olan Ludo tarzındaki Ludo King oyununa app store üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Ludo King, gerçekçi grafikleri ve 2-kişilik, 4-kişilik ve online gibi farklı oyun modları ile gerçekçi bir kızma birader deneyimi sunuyor. Dürüst ve çekişmeli maçlar için hile korumasına sahip Ludo King'de oyun sırasında gerçek zamanlı sohbet etmek de mümkün.

 

Township: Farm & City Building

İsminden de anlayacağınız üzere oyunun senaryosu binalar ve çiftlikler inşa etmek üzerine kurulmuş. Temel olarak oyuncular tarım yaparak yetiştirdiği ürünleri satıp kendi şehirlerini kurmaya çalışıyor.Yorum yap

*