fcp
İncehesap'ta Karne Kampanyası Başladı

Dokunmatik Ekranı Çalışmayan iPhone Nasıl Kapatılır

Başak U. 13.03.2021 (Güncellenme: 13.06.2024) Takip et
iPhone modellerinin dokunmatik ekranı çalışmıyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Peki, dokunmatiği çalışmayan iPhone nasıl kapatılır?
Dokunmatik Ekranı Çalışmayan iPhone Nasıl Kapatılır

iPhone’nunuzun dokunmatik ekranı çalışmıyorsa bu gerçekten sinir bozucu olabilir. Dokunmatiği çalışmayan iPhone ile arama yapamaz, resimlere bakamaz, hatta telefonunuzu bile kapatamazsınız. Yani kısacası dokunmatik ekranı bozulan iPhone ile hiçbir şey yapamazsınız. Bu sorunun birkaç sebebi olabilir. Öncelikli olarak telefonunuzu kapatıp açmayı deneyin. iPhone’unuzu kapatıp açmak sorunu çözebilir. Peki, dokunmatiği çalışmayan iPhone nasıl kapatılır?

Dokunmatik Ekranı Çalışmayan iPhone’u Kapatma

Cep telefonunuzun dokunmatik ekranı çalışmıyorsa iPhone'unuzu kapatmak için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. iPhone X ve sonrası modeller için; önce sesi aç düğmesine, ardından sesi kapat düğmesine basın. Son olarak ekranın sağında yer alan ekranı kapatma dümesine basılı tutun. iPhone 8 ve öncesi modellerde güç ve home tuşuna aynı anda basın ve birkaç saniye bekleyin.
  2. Ekranınız tamamen kapanana ve beyaz Apple logosu görünene dek ekran kapatma düğmesine basmayı sürdürün.


  3. Apple logosunu gördüğünüzde tuşlardan elinizi çekin.
  4. Bu adımları izledikten sonra telefonunuz sert bir şekilde (hard reset) kapatılıp açılmış olacak.

NOT: iPhone’ununuzu bu şekilde kapatıp açtıktan sonra dokunmatiği hala çalışmıyorsa sorunun farklı bir nedeni olabilir. Bu konuda teknik destek almanız gerekebilir.

Başak Uzun

Teknoloji Editörü ve İncehesap Blog Yazarı. Teknoloji, pratik bilgiler, ürün incelemeleri ve oyunlarla ilgili yazılar kaleme alır. Yemek yapma, gezme ve yeni şeyler keşfetmeye bayılır.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!