Sosyal Media
sengul

Ekim Xbox Güncellemesi: 4K Kontrol Paneli, Xbox Gece Modu ve Hızlı Ayarlar

Oyuncular tarafından beklenen bazı yenilikler Xbox Ekim 2021 güncellemesiyle geliyor. Bu güncelleme, Xbox Series X için 4K kontrol paneli, Xbox konsolları için Gece Modu ve yeni Hızlı ayarlar içeriyor. Peki oyuncuların bu kadar bahsettiği Xbox nedir?

Xbox Ekim 2021 Güncelleme Detayları

4K Kontrol Paneli: Xbox konsollarının kullanmakta olduğu 1080p kontrol paneli artık yerini 4K’ya bırakıyor. 4K arayüz sayesinde artık daha yüksek netliğe ve metin okunabilirliğine sahip olacaksınız. Gece Modu: Xbox gece modu, odaların geceleri karanlık kalmasına yardımcı olmak ve ışığa duyarlı oyunculara yardımcı olmak için ışık kaynaklarını ayarlayan bir ayarlar paketidir.Kullanıcılar isterlerse artık Xbox gece moduna geçebilirler.


Gece modunun ne zaman açılıp kapanacağını ayarlayabilir hatta dilerseniz gece modunu manuel olarak açıp kapatabilir, gün doğumu ve gün batımı ile zamanlayabilirsiniz. Bağlı ekrandan, kumandanızdaki güç düğmesinden ve konsolunuzdaki güç ışığından gelen ışığı kısabilir ve özelleştirebilirsiniz. Xbox gece modu, ekranınız için özelleştirilebilir bir mavi ışık filtresi de ekler. Bu özellikleri denemek için yapmanız gereken sadece bu yolları izlemek Ayarlar > Erişilebilirlik > Gece modu veya Ayarlar > TV ve görüntüleme seçenekleri > Gece moduna gidin. Dikkat etmeniz gereken bir nokta, bütün bu özellikler sadece Xbox Series X|S konsollarına özeldir.


Hızlı Ayarlar: Ayarlara çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar. Bu, oyununuzdan veya uygulamanızdan ayrılmadan erişilebilirlik özellikleri arasında hızla geçiş yapmanızı sağlar.

Xbox Nedir

Xbox, Microsoft markası altında geliştirilmekte olan TV veya diğer dijital görüntü araçlarına bağlanarak çalıştırılabilen oyun konsolu markasıdır. Xbox serisinin ilk ürünü “Xbox” adıyla 15 Kasım 2001 tarihinde çıkış yapmıştır. Daha sonradan seriyi takip eden Xbox 360 ve son olarak da 2013 Yılı içerisinde piyasaya sürülen Xbox One çıkış yapmıştır.


Yorum yap

*