Sosyal Media
sefa

Facebook, Alışveriş Uygulaması Facebook Shops’u Hizmete Sundu

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, işletmelerin online olarak mağazalarını açabilecekleri ve bu mağazalar üzerinden doğrundan Facebook ve Instagram kullanıcılarına satış yapabilecekleri Facebook Shops’u hizmete sundu.

Sosyal medya devi Facebook, kullanıcılarına beğendikleri şeyleri takip etme ve yeni şeyler öğrenme imkanı sunuyor. Bunu e-ticaret ortamına döken Facebook, kullanıcıların almak istekleri şeyler olunca onları farklı kanallara yönlendiriyor. “Shop Now” butonu ile Instagram’da online satış yapan işletmeler ile alıcıları birbirine bağlıyor.


Facebook’un kullanıma sunduğu yeni özelliği sayesinde, son dönemde Koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren küçük işletmeler, biraz nefes alacağa benziyor. İşletmelerin online satışlarına katkı sağlamak isteyen şirket, böylelikle müşterilerine ulaşmakta zorluk yaşayan işletmelerin yüklerini hafifletebilecek.

Facebook’un yeni özelliğini kullanmak oldukça kolay. Facebook ve Instagram üzerinde kullanılacak olan yeni platform, üstelik ücretsiz olacak. Kullanıcılar platformun resim ve renklerini de istedikleri gibi özelleştirebilecekler. Platformda satılacak olan ürünün ebat ve fiyatı önemli olmadığından işletmeler ile müşteriler kolay bir şekilde etkileşime geçebilecek.


Müşteri ve satıcıyı kolay bir şekilde buluşturacak olan yeni platformda kullanıcılar, ürünlere işletmelerin Facebook veya Instagram profilinden ulaşabilecek ve uygulama üzerinden sipariş verebilecekler.

Yeni platformda müşteriler, tıpkı normal mağazalarda olduğu gibi satıcıyla iletişim kurabilecek ve satıcıya soru sorabilecek.

Yeni platform, özellikle marka ve içerik üreticilerinin işini kolaylaştıracağa benziyor.Yorum yap

*

Yorumlar

  1. adil 14/10/2020 15:45

    çok güzel