fcp

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Serkan A. 09.12.2022 (Güncellenme: 22.07.2024) Takip et
Forza Horizon 4 için bir sistem toplamayı düşünüyorsanız minimum sistem gereksinimlerine bakabilir daha etkili bir sistem toplayabilirsiniz.
Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon, araba kullanmayı seven ve gerçek hayatta yapamadıklarını yapmayı isteyen kişiler için çok efsane bir oyundur. Forza Horizon bir oyunun da ötesinde aslında bir simülasyondur. Bu oyunu tercih ettiğinizde gerçek hayatta ki araç fizikleri ve özellikleri ile araç kullanma deneyiminizi en üst seviyeye çıkartabilirsiniz. Gerek grafik, gerek fizik gerekse oynanışlılığı ile gerçek bir araç kullanma zevkini aratmayan en iyi oyunlardan biridir. Forza Horizon, bilgisayar sistemlerinin yanı sıra PlayStation ve Xbox gibi oyun konsollarında da mevcut olan bir oyundur. Son zamanlarda kullanıcılar bu oyunun neden GeFroce Now gibi bir platformda gelmediğini soruyor. Özellikle Türkiye şartlarında bir oyun bilgisayarı sahibi olamayan ve GFN’yi tercih eden kullanıcıların çok sorduğu sorulardan biridir. Forza Horizon’un GFN’ye gelip gelmeyeceği şu an için belli değil. Ancak, gün geçtikçe genişleyen oyun yelpazesine sahip olan GeForce Now, kısa süre sonrasında Forza Horizon gibi efsane bir oyunu sisteme ekleyip kullanıcılarına sunabilir.

Forza Horizon 4, oyun serisi içerisinde en çok tercih edilen serilerden biridir. Bu oyuna sahip olarak gerçek hayatta yapamadığını birçok şeyi yapabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; toprak bir yolda arkadan itişli bir araç ile drift yapmak gerçekten çok keyifli olurdu. Büyük şehirlerde yaşayan birinin bu işlemi yapma olasılığı neredeyse yoktur. Şehrin yanı sıra toprak yolda sürebileceğimiz bir aracınız bile olmayabilir. Bu aşamada devreye Forza Horizon 4 giriyor. Eğer toprak yolda arkadan itişli bir araç ile gerçekten sınırları zorlamak istiyorsanız hiçbir şekilde korkmadan hemen oyunu indirip topraklı yola giderek dilediğiniz gibi lastik eritebilirsiniz.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4 ile lastiği daha iyi eritmek için size bir GamePad tavsiye ederim. Özellikle Logitech G29 gibi bir direksiyon seti almanız oyun keyfinizi daha iyi yaşamanıza olanak tanıyacaktır. Forza Horizon 4, hemen hemen her oyun konsolunu destekliyor. Bu aşamada Forza Horizon 4 ile birlikte bir GamePad satın alarak bu keyfi iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Forza Horizon 4, yüksek grafik ve fizik kalitesine sahip bir oyundur. Bu aşamada bu oyunu oynayabilmek için güzel bir bilgisayar sistemine ihtiyacınız olacak. Özellikle Forza Horizon 4 için bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsanız geliştirici markanın önerdiği sistem gereksinimlerini baz almanız gerekiyor. Forza Horizon 4 için minimum sistem gereksinimleri şu şekildedir;

  • İşletim sistemi : Windows 10 ve üstü
  • İşlemci : Intel i3-4170 3.7 GHz veya Intel i5 750 2.67 GHz
  • RAM : 8 GB RAM (Minimum)
  • Ekran Kartı : NVIDIA 650TI veya AMD R7 250x
  • Depolama : 80 GB (minimum)
Serkan Alçay

Yazmayı ve araştırmayı çok seven profesyonel bir editör

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!