Sosyal Media
sengul

Galaxy Fold’un Katlanabilir Ekranı Bozuldu

Samsung’un ilk katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold, tanıtıldıktan sonra oldukça fazla ilgi gördü. Henüz herhangi bir ülkede satışa sunulmayan telefonun ülkemizde ön kayıtları başladı. Ön kayıt yaptıran kullanıcılar, telefon hakkında daha detaylı bilgi sahibi ve ön siparişe açıldığında daha erken haberdar olacak.

Galaxy Fold, satışa sunulmadan önce teknoloji uzmanları tarafından test ediliyor. Ancak test sürecinde henüz iki gün geride kalmasına rağmen telefonun katlanabilir ekranı bozuldu.


Telefonu test amacı ile kullanan teknoloji uzmanlarından Steve Kovach, kişisel sosyal medya hesabından yayınladığı video ile Galaxy Fold’un katlanabilir ekranında sorun olduğunu, telefonun menteşelerinin ekrana baskı yaptığını bunun sonucunda da OLED ekranın kırıldığını belirtti.


Türkiye fiyatının yaklaşık 13.000 TL civarında olacağı tahmin edilen Galaxy Fold’un bu şekilde ekran problemi ile gündeme gelmesi açıkçası telefonu bekleyen kullanıcılarını biraz endişelendirmedi değil. Samsung ise yaptığı açıklmada, Galaxy Fold’ta oluşan sorunu hemen inceleyeceklerini ve en kısa sürede çözüme kavuşturacaklarını belirtti.

 Yorum yap

*