Sosyal Media
sefa

Galaxy Note 8’de Ekran Çözünürlüğünü WQHD+ Ayarlayın!

Samsung’un büyük umutlarla resmi tanıtımını yaptığı yeni amiral gemisi Galaxy Note 8 yakında ülkemizde de satışa hazır hale gelecek. Böylece merakla bekleyenler de Galaxy Note 8’lerine kavuşmuş olacak.

Galaxy Note 8’de bulunan ve kullanıcılarına üst düzey ekran çözünürlüğü sunan WQHD+ özelliğini nasıl aktif edileceğini sizlerle paylaşıyoruz.


Galaxy S8 kullanmadıysanız WQHD+ özelliğini de muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Galaxy Note 8’de ekran çözünürlüğünü HD+, FHD+ ve WQHD+ olarak ayarlayabiliyorsunuz. Şarjınızın çok az kaldığı ve sizin de telefonunuza ihtiyacınız olduğu zamanda telefonunuzun ekran çözünürlüğünü düşürmeniz batarya ömrünü uzatacaktır. Bu nedenle ekran çözünürlüğünün nasıl ayarlandığınız bilmeniz işinize yarayacaktır.

Galaxy Note 8’de Ekran Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır?

1- Öncelikli olarak telefonunuzun ayarlar bölümünden ekran kısmına gidin.


2- Ekran kısmına girdikten sonra karşınıza gelen seçeneklerden ekran çözünürlüğüne dokunun.


3- Karşınıza HD+, FHD+ ve WQHD+ seçenekleri gelecektir. Bunlardan dilediğinizi ekran çözünürlüğü olarak ayarlayabilirsiniz.


Ekranın yüksek çözünürlük ve yüksek görüntü kalitesinden faydalanmak için WQHD+ seçeneğini kullanın. Ancak bataryanızın çok az kaldığı ve telefonunuza ihtiyacınız olduğu durumlarda HD+ seçeneğini tercih edebilirsiniz.

 Yorum yap

*