Sosyal Media
sefa

Galaxy S8’de Olmayıp Galaxy Note 8’de Olan Dört Özellik!

Samsung, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’i kullanıcılarına resmi olarak tanıtmıştı. Galaxy Note 8 ile Galaxy S8’in özellikleri bir birine çok benze de Galaxy Note 8’de bulunan birkaç özellik iki telefon arasındaki farkı ortaya koyuyor. Daha ince ve uzun tasarımın ötesinde Galaxy Note 8, Galaxy S8 ve S8 Plus’ta olamayan birkaç özelliği kendine saklamış.


1- Ekran ve S-Pen

Samsung’un Galaxy Note serisini Galaxy S serisinden ayıran ön önemli özellik daha büyük ekran ve telefonla birlikte gelen S-Pen olmuştur. Samsung, Galaxy Note 8 ile birlikte S-Pen’i biraz daha geliştirdi. S-Pen artık su geçirmez, daha hassas ve daha kolay yazı yazmak için daha küçük bir uca sahip.


2- Kamera

Galaxy Note 8’i Galaxy S8’den ayıran bir diğer özelliği de kamerası. Galaxy Note 8’de bulunan çift kamera, donanımsal olarak Galaxy Note 8’i Galaxy S8’in bir adım önüne geçiriyor.


Galaxy Not 8'in arkasındaki ikinci lens ile bokeh efektine yol açan daha fazla alan derinliği bilgisi içeren fotoğraflar çekebilirsiniz. Yani arka plan bulanıkken asıl çekmek istediğiniz kareye odaklanabilirsiniz. Bokeh efektini de istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.


Dual Capture’ın bir diğer özelliği de her iki arka kamera ile çekilen bir fotoğrafı yakınlaştırdığınızda, yalnızca odaklandığınız nesneyi değil de tüm sahneyi net bir şekilde görmenizi sağlar. Ayrıca çektiğiniz nesneyi ön plana çıkarıp arka planı bulanıklaştırmak istiyorsanız bunun için de size imkan tanıyor.


3- Live Messege

Galaxy Note 8 ile gelen birlikte Live Message, iPhone’un iMessage uygulamasında bulunan özelliğine çok benziyor. Live Message özelliği ile bir şeyler yazıp çizebilirsiniz. Daha sonra oluşturduğunuz bu mesajları animasyonlu bir şekilde paylaşabilirsiniz. Tüm bunları S-Pen yardımı ile kolayca yapabilirsiniz.


4- Çift Uygulama

Bu uygulama kenar ekranın bir parçasıdır. Bu özellik ile iki uygulamayı çoklu pencere modu sayesinde aynı anda açabilirsiniz. Örneğin; Mesajlar ve takvim uygulamalarını seçin. Ardından çiftin üzerine dokunun. Her iki uygulamanın da çoklu pencere modunda açıldığını göreceksiniz.

 Yorum yap

*