Sosyal Media
sengul

Geliştirici Hesabı Olmadan iOS 11 Beta Nasıl Kurulur?

Apple’ın WWDC 2017 etkinliği kapsamında duyurusunu gerçekleştirdiği iOS 11, yeniden tasarlanan kontrol merkezi ve App Store, ekran kaydedici, birleşik bildirim merkezi gibi daha birçok özellikleri ile kullanıcılarının beğenisine sunulmuştu. O tarihten itibaren de Apple, geliştiriciler için de iOS 11 Beta sürümünü kullanıma açmıştı.

Yıllık belirli bir miktar ücret ödenerek sahip olunan geliştiriciler hesabı ile kullanıcılar, iOS 11’in Beta ile sunduğu özelliklerden faydalanabiliyor. Geliştirici hesabı olmayanlar şu anlık iOS 11 bu özelliklerini keşfedemiyor.

Sizin de geliştirici hesabınız yok ve iOS 11’in keşfetmek istiyorsanız üzülmeyin. Çünkü geliştirici hesabı olmadan da iOS 11 Beta’yı kullanabilirsiniz.  Şimdi sizler ile geliştirici hesabı olmadan iOS 11 Beta nasıl kurulur onu paylaşıyoruz.

iOS 11 Beta Yüklemeden Şu Noktalara Dikkat Edin.

1- iOS 11, Beta sürümünde olduğu için cihazınızı yavaşlatabilir. Hatta bazı ufak tefek sorunlar bile çıkarabilir.

2- iOS 11 Beta sürümünü yükledikten sonra bu sürümden geri dönmek isterseniz yalnızca iOS 10.3.1 ve 10.3.2 sürümüne geri dönebilirsiniz.

3- iOS 11 Beta sürümünü yüklemeden önce mutlaka cihazınızı yedekleyin.

Geliştirici Hesabı Olmadan iOS 11 Beta Nasıl Yüklenir?

1- iPhone veya iPad’inizden Safari uygulamasını açarak bu bağlantıya gidin.

2- Bağlantıyı açtığınızda karşınıza seçenekler gelecektir. Siz iPhone/iPad seçeneğini tercih edin.

3- iPhone/iPad’i seçtikten sonra iOS Beta Software Profile cihazınıza yüklenmek istenecektir. Yükle seçeneğine dokunun Sonrasında şifrenizi girin.


4- Profil yüklendikten sonra cihazınız yeniden başlatılmak istenecektir. Cihazınızı yeniden başlatın.


5- Cihazınız yeniden başladığında Ayarlar>>Yazılım Güncelleme bölümüne gidin. Buradan iOS 11 Beta’nın indirilmeye hazır olduğunu göreceksiniz. İndir ve Yükle seçeneğine dokunun.


Not: Bazen güncellemenin görünmesi biraz zaman alabilir. Bunun için biraz bekleyin veya cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.

iOS 11’in Beta sürümünü yükledikten sonra ilerleyen dönemlerde çıkacak olan Apple’ın Beta güncellemelerini almaya devam edeceksiniz. Ancak Beta yazılımların hata, performans sorunları ve cihazları yavaşlattığını da unutmayın.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Ferdi arpaci 11/11/2020 23:40

    Aydın 5 s kuramadık