Sosyal Media
yunus

Geliştirici Hesabı Olmadan iOS 12 Nasıl Yüklenir

Apple’ın WWDC 18 etkinliğinde tanıttığı andan itibaren oldukça merak edilen yeni sürüm iOS 12’nin beta versiyonları yayınlanmaya baladı. Normalde sonbaharda kullanıcıları ile bulaşacak olan iOS 12, geliştirici hesabı olanlar için şu an indirilebilir durumda. Ancak sizin de bildiğiniz gibi beta sürümlerinde her zaman hata ve sorun olabiliyor. Sorunlar ve hatalar, beta sürümlerinde tespit edilip giderildikten sonra güncellemeler nihai olarak kullanıcıları ile buluşuyor.

Geliştirici hesabı olanlar iOS 12’nin beta sürümünü indirip kullanabiliyor. Ancak hesabı olmayanlar da iOS 12’yi indirip test edebiliyor.

Geliştirici Hesabı Olmadan iOS 12 Nasıl Yüklenir

1- iPhone’unuzdan veya iPad’nizden  Safari uygulamasını açın ve bu bağlantının olduğu sayfaya gidin.

2- iOS 12’yi indir seçeneğine dokunun ve sürümün indirilmesi için onay verin.


3- Sürümü indikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.


4- Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra Ayarlar>>Genel>> Yazılım Güncelleme bölümüne gidin.

5- Yazılım güncelleme bölümünde iOS 12 Beta yazısını göreceksiniz. Burada buluna İndir ve Yükle seçeneğine dokunun.


Tüm bu adımları izledikten sonra cihazınıza iOS 12 Beta yüklenmiş olacak. Cihazınızda iOS 12 Beta yüklü olduğu sürece, sürümün tüm güncellemelerini başka bir işlem yapmadan cihazınıza alacaksınız.

Not: Apple kullanıcılarına şunu hatırlatmadan da geçmeyelim. iOS 12 güncellemesini, geliştirici hesabı olmadan indirmenin cihazlarınıza zarar verebileceğini unutmayın. Beta sürümleri hatalar ve sorunlar içerdiği için alışılmadık bu durumların cihazınıza verme ihtimali oldukça yüksek. Bu nedenle sonbaharda çıkacak iOS 12’nin nihai versiyonunu beklemek daha doğru bir tercih olsa gerek diye düşünüyoruz.

 Yorum yap

*

Yorumlar

  1. Memmedzade 11/09/2020 20:12

    Bana ios 12 indirin lütfen

  2. Lavinia 29/06/2021 02:14

    O sayfaya girdiğimde öyle bir yazı gelmiyor ne yapmam gerek lütfen bana yardımcı olur musunuz?