Sosyal Media
sengul

Google Pixel 3a Geekbench Listesinde Görüntülendi

Bu içerisinde Kaliforniya'da düzenlenecek Google I/Q konferansında tanıtılması beklenen Google Pixel 3a modeli ile ilgili yeni bir sızıntı daha ortaya çıktı. GeekBench Web sitesinin benchmark listesinde ortaya çıkan akıllı telefon hakkındaki bazı detaylar tanıtım öncesinde doğrulanmış oldu. Tekli-çekirdek testinde 1625 ve çoklu-çekirdek testinde 5206 skorlarına ulaşan akıllı telefon, listeye göre kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi yüklü olarak çıkacak ve üzerinde 4 GB kapasitesinde bir RAM bellek bulunacak.


Google Pixel 3a modelinin bir haftadan daha az bir süre içerisinde 2. kez GeekBench web sitesinde ortaya çıkmasına şahit oluyoruz. Bu sefer cihazın işlemcisi hakkında net bir bilgi olmasa da Qualcomm'un 8-çekirdekli SoC işlemcilerinden birisinin kullanıldığını ve 1.71GHz hızında çalışabildiğini biliyoruz. Önceki raporlara göre, orta segmentteki Google Pixel modelinde Qualcomm'un Snapdragon 710 SoC modeli işlemcisinin kullanılacağı düşünülüyor.

Yine kısa bir süre önce mor renkli versiyonunu da gördüğümüz Google Pixel 3a'nın tüm özellikleri tanıtım öncesinde ortaya çıkacak gibi duruyor. Oldukça açık renkte ve soluk bir mor tonuna sahip olan akıllı telefonun yan tarafında bulunan güç tuşu ise sarı renk tercih edilmiş. Beyaz renge sahip olan Google Pixel 3a modelinin güç tuşu ise turuncu renkte olacak.

 

Google Pixel 3a: Tahmini Teknik Özellikleri

Yeni akıllı telefonun üzerinde, 5,6 inç büyüklüğünde OLED 1 ekran bulunması bekleniyor. LED flaş destekli 12 MP çözünürlüğünde bir ana kameraya sahip olacağı söylenen cihazın, 3000mAh kapasitesinde bir batarya taşıyacağı ise ortaya çıkan diğer bilgilerden.

Şirketin, 3.5 mm jak girişini yeniden kullanmasını beklediğimiz akıllı telefonun kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemi yüklü olarak ve 4GB RAM desteği ile çıkacağı kesin.


Yeni Google Pixel modelleri hakkındaki yeni gelişmeleri kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın.Yorum yap

*