Sosyal Media
sengul

Google Pixelbook Go Tanıtıldı

Google, düzenlemiş oldu resmi etkinlik kapsamında Chromebook serisinin yeni üyesi Pixelbook Go modelini tanıttı. Tasarımsal olarak önceki modeline göre değişikliğe gidilen modelde ikisi bir arada özelliği bulunmayacak.

13.3 inç dokunmatik HD/4K ekrana sahip olan Pixelbook Go, oldukça ince ve hafif bir kasa ile kullanıcılarının karşısına çıktı.


Gücünü Intel Core m3, i5 ve i7 işlemcilerden alacak olan Pixelbook Go 16 GB RAM bellek ve 256 GB depolama alanına sahip olacak.

Siyah ve pembe renk seçeneği ile gelecek olan Pixelbook Go’nun tuşları değişiyor ve tuşlar artık daha sessiz hale geldi. Ön siparişe açılan bilgisayar’da Google Asistan’a rahat erişim için kullanıcıların sesini daha iyi alabilen mikrofonlar bulunuyor.

Şirketten yapılan açıklamada ise “İnce, hafif, güzel ve dayanıklı bir dizüstü bilgisayar oluşturmak istedik. Ayrıca bilgisayar, gerçekten oldukça hızlı.” denildi. Şirket Pixelbook Go’nun daha büyük bir bataryaya sahip olduğunu, ancak magnezyum gövdesi sayesinde daha hafif olduğunu da belirtti.

Google Pixelbook Go, 649 dolar yaklaşık olarak 3.750 TL'den ön siparişe açıldı.

 

 Yorum yap

*