fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Honda kompakt elektrikli otomobili N-VAN e'yi tanıttı

Kemal Y. 15.06.2024 (Güncellenme: 12.07.2024) Takip et
Honda'nın mini minibüsü andıran kompakt elektrikli otomobili N-VAN yaklaşık 15 bin dolar fiyatıyla görücüye çıktı.
Honda kompakt elektrikli otomobili N-VAN e'yi tanıttı

Japonya'daki iç pazarda hibrit veya geleneksel içten yanmalı motorlu araçları tercih eden Japon üreticiler, bu nedenle Honda'nın kompakt elektrikli aracı N-VAN e: 'nin piyasaya sürülmesi, Japon pazarı için önemli bir olay olarak kabul ediliyor. 15.550 dolardan başlayan fiyatıyla araç, 245 km menzil sunuyor ve geniş dönüşüm olanaklarına sahip.

Menzil ve Dönüşüm Yetenekleri

Yeni modelin düzenlemesi, Japonya'nın dar şehirlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış evrensel amaçlı araçlar için tipiktir. 245 km'lik ortalama menzil, elektrikli aracın maliyetini makul seviyelerde tutmayı sağladı, ve isteyenler 700 dolar karşılığında hızlı şarj desteği alabilirler. Bu durumda, çekiş bataryasının tam şarjı için gereken süre dört buçuk saatten otuz dakikaya düşer.

Esnek İç Tasarım

Araç içindeki geniş dönüşüm yetenekleri, bu elektrikli aracı kurye hizmetleri için de kullanılabilir kılıyor. Maksimum yolcu kapasitesi dört kişidir, ancak koltuklar düz bir zemin oluşturmak için katlanabilir ve sürücü için tam teşekküllü bir koltuk bırakılabilir. Aracın sol orta direği bulunmamaktadır ve kayar arka kapıyla birleştiğinde, büyük nesnelerin araca yüklenmesini ve çıkarılmasını önemli ölçüde kolaylaştırır. Bir versiyonda sadece sürücü koltuğu bırakılmış, iki kişilik iç tasarım ise yolcunun sürücü koltuğunun hemen arkasına yerleşmesine olanak tanır.

Fiyat ve Donanım Seçenekleri

En dolu versiyonlar 17.000 dolardan daha yüksek bir fiyatla sunulacak olsa da Honda, çeşitli teşviklerin maliyeti daha makul seviyelere çekeceğini iddia ediyor. En zengin donanıma sahip versiyonda araç, ciddi bir sürücü yardım sistemleri ve otomatik ön aydınlatma gibi özelliklerle gelecek. İç ve batarya ısısını önceden programlayarak menzili artırabilecek, böylece bu işlem için ağdan elektrik kullanabilecek. Akım ve batarya şarj seviyesi değiştirilebilecek ve bu, enerji tüketimi parametrelerini sağlayıcının belirlediği limitler dahilinde tutacak, ayrıca batarya ömrünü uzatacak. Müşterinin seçimine bağlı olarak aracın gövdesi çift renkli olabilir. Japonya'da Honda N-VAN e: 10 Ekim'de piyasaya sürülecek.

Honda'nın elektrikli minivanı hakkında ne düşünüyorsunuz? Japonya gibi yoğun şehirlerde bu tür küçük elektrikli araçların kullanımı yaygınlaşabilir mi?
Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!