Sosyal Media
sengul

Honor’un Katlanabilir Telefonu Magic V’ın Tanıtım Videosu Yayınlandı

Uzun yıllar Huawei markasının yan kuruluşu olan Honor, bağımsızlığını ele geçirdikten sonra yükselen bir yıldız haline geldi. Samsung ve Huawei’nin lider olduğu katlanabilir cep telefon piyasasına adım atan Honor, piyasadaki rekabeti üst seviyelere çıkarmayı hedefliyor. Birçok güçlü markanın katlanabilir cep telefonlarına yatırım yapması ile birlikte, piyasaya birçok farklı cihaz çıkmaya başladı ve sahip olduğu özellikler ile birlikte kullanıcıları etkilemeyi başardı. Honor’ın uzun süredir Magic V isimli bir katlanabilir cep telefonu üzerinde çalıştığını biliyorduk. Kısa süre önce şirket, cihazın tasarımını tanıtan bir video paylaştı. Ayrıca Honor, bu tanıttığı yeni cihazı ile birlikte birçok yeniliğe imza atacağını belirtti.


Honor Magic V Modelinin Tasarımı

Çin’in en popüler sitesi olan Weibo üzerinden paylaşılan videoda, Magic V modelinin tasarımı hakkında birçok bilgi sahibi olmuş olduk. Tasarımın yanı sıra sahip olduğu özellikler ile de dikkatleri çeken cep telefon modeli, kullanıcılara konforlu bir kullanım sunacak.

Cihazın oldukça ince, büyük, kavisli ve orta üst kısmına nokta şeklinde selfie kamerası konumlandırılmış ikincil bir ekrana sahip olduğunu belirtelim. Tasarım konusunda oldukça şık bir tasarıma sahip olan Magic V’nin teknik detaylarına isterseniz bakalım. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinden gücünü alan Honor Magic V, Snapdragon 8 Gen 1 chipsetini kullanan ilk katlanabilir telefon olma özelliğine sahip olacak. Aralık ayında tanıtılan Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti, bir adet 3 GHz Cortex X2 ve üç adet 2.5 GHz Cortex A710 çekirdeklerine sahip. Verimlilik çekirdeği olarak bilinen ve düşük güç tüketimine sahip olan Cortex A510 ise 1.8 GHz hızlarında çalışıyor.

Honor Magic V’ın lansman tarihi şu an için açıklanmadı. Ancak daha önce ortaya çıkan sızıntılar ve raporlar, 10 Ocak tarihinde tanıtılacağı yönünde.


Yorum yap

*