Sosyal Media
yunus

Instagram’daki Hikayeleri Telefonumuza Nasıl İndirebilirsiniz?

Anlık video ve fotoğraf paylaşım platformlarının devi olan Instagram, hikayeler özelliği ile kullanıcılarını çok memnun etti. Snapchat’ten esinlenerek oluşturulan hikayeler, çoğu Instagram kullanıcısı tarafından sıklıkla kullanılıyor.

Peki, milyonlarca insanın severek kullandığı Instagram Hikayler’deki fotoğraf ve videoları telefonunuza kolayca indirebileceğinizi biliyor musunuz?

Milyonlarca Instagram kullanıcısı tarafından kullanılan, hikayeler bölümündeki resim ve videoları ister iOS, ister Android kullanıcısı olun, beğendiğiniz bu resim ve videoları telefonunuza kolayca yükleyebilirsiniz.

Öncelikle şunu belirtelim ki, bu işlem için telefonunuza bir program yüklemeniz gerekmektedir.

iOS Kullanıcıları;

Eğer iPhone kullanıcısı iseniz Apple uygulama mağazasına gidip “IG Live” programını telefonunuza indirin. IG Live programı, en sevdiğiniz hikayeleri görmek için Instagram hesaplarını bulmanıza yardımcı olacaktır. Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra buradan istediğiniz kullanıcıyı bularak, hikayelerinde yer alan fotoğraf ve videolarını telefonunuza indirebilirsiniz. Programdan istediğiniz fotoğraf ve videoyu kaydet sekmesine dokunarak telefonunuza kolayca yükleyebilirsiniz.


Android Kullanıcıları;

Eğer Android kullanıcısı iseniz yine telefonunuza benzer bir uygulama yüklemeniz gerekmekte. Bunun için “Story Saver for Instagram” uygulamasını telefonunuza yükleyin. Uygulamayı yükledikten sonra Instagram hesabınızla uygulamaya giriş yapın. Buradan istediğiniz kişiyi bularak hikayesinde bulunan ve beğendiğiniz resim ve videolarını telefonunuza indirebilirsiniz.


Not: Takip etmediğiniz Instagram kullanıcılarının hikayelerinde yer alan resim ve videolarını da indirebilirsiniz.


Yorum yap

*