Sosyal Media
sefa

Instagram İçin 6 Yeni Özellik

Dünayanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına sürekli yenilikler sunmaya devam ediyor. Şimdi ise şirketin kısa süre sonra kullanıma sunacağı 6 yeni özellik ortaya çıktı. Gelecek olan yenilikler, özellikle içerik oluşturuculara Insights'a erişim kolaylığı sağlayacak 

Instagram'a Gelecek Olan 6 Yeni Özellik

1- Profil sayfasına Insights butonu ekleniyor. Bu sayede kullanıcılar, takipçileri hakkında daha fazla bilgiye sahip olacak.


2- Gönderilen iletileri yönlendirilecek kişi saysına sınırlama getirilecek. WhatsApp'ta da kullanılan bu özellik sayesinde Instagram, sahte haberlerin yayılmasının önüne geçmeyi amaçlıyor.


3- Instagram'da kullanıcılar gönderikleri mesajları geri alabiliyor. Ancak mesajın silinmeden önce görüntülendiği ve başka birilerine yönlendirilip yönlendirilmediğini kullanıcılar bilmiyor. Bu konuda kullanıcıları bilgilendirecek yeni özellik geliyor.


4- Instagram Hikayeler bölümü kategorilere ayrılabilecek. Böylece kullanıcılar hikayelerini belirli bir kategori altında toplayabilecek.


5- Instagram ve Messenger Rooms birbiri ile entegre olacak. Böylece 50 kişiye kadar kullanıcının katılabileceği sohbet oturumu da açılabilecek. 

6- Kullanıcılar canlı yayın yapmadan önce canlı yayın ile ilgili başlıklar oluşturabilecekler. Böylece canlı yayını izleyecek edecek takipçiler de canlı yayında konuşulan konular hakkında bilgi sahibi olabilecek.
Yorum yap

*