Sosyal Media
sefa

iOS 11’de Oluşan 5 Sorun ve Çözümleri!

iOS 11'in içerdiği tüm yeni özellikler ve iyileştirmeler göz önüne alındığında, birçok kullanıcının cihazını iOS 11’e yükseltmesi kaçınılmaz. Her yeni iOS yazılımında olduğu gibi iOS 11’de de bir takım sorunların çıkması gayet normal. İşte iOS 11’deki sorunlar ve çözümleri.

1- iPad’teki Dock’un Kaybolması

iOS 11 ile birlikte iPad’teki Dock biraz daha geliştirildi. Böyle yenilenen Dock’a birçok uygulama ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca en kullandığınız uygulamaları burada görebiliyorsunuz. Yeni Dock kullanamadığınız zaman kaybolur. Ancak bu yazılımsal bir hata değil. Mac’teki gibi otomatik olarak gizlenmesidir. Tekrar Dock’u görmek için tek yapmanız gereken ekranı alttan yukarı doğru hızlıca kaydırmak.


2- Wi-Fi ve Bluetooth’un Kontrol Merkezinden Tamamen Kapatılamaması

Birçok kullanıcı kontrol merkezinden Wi-Fi ve Bluetooth’u tamamen devre dışı bırakamadığını ifade etti. Apple’da bununa ilgili açıklama yaparak bu olayı doğruladı. Yani Wi-Fi ve Bluetooth kontrol merkezinden tamamen devre dışı bırakılmıyor. Yalnızca o andaki kablosuz ağdan veya Bluetooth cihazından bağlantısını kesebiliyorsunuz. Tamamen devre dışı bırakmak için cihazın Ayarlar bölümüne gitmeniz gerekiyor. Buradan ister Wi-Fi isterseniz Bluetooth’u devre dışı bırakabilirsiniz.


3- Bataryanın Hızlı Bir Şeklide Tükenmesi

iOS 11 kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konulardan bir de cihazlarına iOS 11’i yükledikten sonra cihazlarının bataryalarının eskisine göre daha erken bittiği. iOS 11’in adeta cihazlarının şarjlarını hızlı bir şekilde içtiği şikayetleri pek de az değil.

Bunun yazılımsal hata dışında birçok nedeni olabilir. Örneğin, şarjı daha fazla tüketen uygulamaları kullanıyor olmanız, iOS 11’in yeniliklerini keşfetmek için cihazınla daha fazla vakit geçiriyor olmanız gibi nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Sorun yazılımsal değilse bu tür uygulamaları daha az kullanmanız faydalı olacaktı. Ancak eğer sorun yazılımsal ise Apple, bununla ilgili güncelleme mutlaka yayınlayacaktır.


4- iPhone’un Rastgele Donması

Bu sorun çok yaygın olarak dillendirilmese de bazı kullanıcılar tarafından dile getirildi. iPhone’nunuzla çok önemli bir iş yaparken telefonunuzun bir anda donması gerçekten çok sinir bozucu bir durum. Böyle bir durumla karşılaştığınızda telefonunuzu yeniden başlatmanız sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Donan telefonunuzu yeniden başlatmak için;

Home ve güç düğmesine aynı anda basın ve birkaç saniye basılı tutun. Karşınıza siyah ekran ve Apple logosu geldiğinde düğmelerden elinizi çekin. Sonrasında telefonunuzun normal şekilde açılıp kilit ekranı görünene kadar bekleyin.


5- Wi-Fi Sorunları

Telefonla Wi-Fi ağına bağlanırken problem yaşamanın ne kadar can sıkıcı olduğunu herkes bilir. Böyle bir problemle karşılaştığınızda tıpkı telefonunuz donduğunda uygulayacağınız yöntemi burada da uygulamanızda fayda olacaktır.
Yorum yap

*