Sosyal Media
sengul

iOS 13, iPhone 6s ve iPhone SE’de Nasıl Performans Sunuyor

Apple’ın 19 Eylül’den itibaren ülkemizde ve tüm dünyada kademeli olarak kullanıcılarına sunduğu iOS 13’ün önceki model iPhone’lada nasıl bir performans sergileyeceği merak ediliyordu. iOS 13’ün desteklediği en eski iPhone modeli ise iPhone 6s iPhone SE. Biz de bu iki telefondaki iOS 13’ün sergilediği performansı sizlerle paylaşıyoruz.

A9 Bionic İşlemci Hala Çok Güçlü

Bu performans testli için telefonlara iOS 13 yüklendi, iCloud hesabına giriş yapılarak telefonların indeksleme, arka planda işlem yapması ve telefonların oturması beklendi. Ardından her bir uygulama 3’er kez açıldı ve açılan sürelerin ortalaması alınarak telefonların iOS 13’teki performansı ortaya çıktı.


Ortaya çıkan telefonların günlük kullanımında nasıl bir performans sergilediğini bizlere gösteriyor. Yeni yüklenen sürümlerde bir uygulama yavaş açılıyorsa, genellikle cihazın geri kalan diğer işlemlerinde de bu yavaşlık olacağı anlamına geliyor.

iOS 13, iPhone 6s ve iPhone SE’de iOS 12’ye göre daha yavaş bir performans sergiliyor. Ancak bu yavaşlığın çok büyük olduğu söylenemez. Öyle ki bazı durumlarda iOS 12 ile neredeyse aynı performansa sahip oluyor.

İşte iPhone 6s ve iPhone SE’nin karşılaştırmalı olarak iOS 13’teki performansı

 
Yorum yap

*