Sosyal Media
sengul

iOS 13’ün Kullanım Oranı Açıklandı

Apple’ın iOS 13 güncellemesini yayınlamasından sonra kullanıcılar birkaç sorun ile karşılaşsa da sorunlar, kullanıcıların iOS 13’e geçmelerini engellemedi.

Apple, bugün itibari ile iPhone kullanıcılarının iOS 13’e tercih etme oranını yayınladı. Şirketin açıkladığı verilere göre iOS 13 güncellemesi alan iPhone kullanıcılarının yüzde 50’si iOS 13’ü tercih etti. Son dört yılda üretilen iPhone modellerinin ise yüzde 55’i iOS 13 sürümüne geçiş yaptı. Bu rakamlar Apple’ı sevindirmemiş olabilir. Çünkü geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan iOS 12, sadece 23 günde yüzde 50 oranını geçmişti.


Şu anda iOS 12 kullanan cihazların oranı ise yüzde 41. iOS 12 öncesi sürümü kullanan cihazların oranı ise sadece yüzde 9.

Son dört yıl içerisinde satın alınan cihazların yüzde 38’i iOS 12 kullanırken yüzde 7’si ise önceki sürümleri kullanıyor.


iPadOS sistemine baktığımızda ise tüm iPad’lerin yüzde 33’ü yeni yeni güncellemeyi kullanırken, son dört yıl içerisinde satın alınan iPad’lerin sadece yüzde 41’i iPadOS kullanıyor.

Kullanım oranlarına baktığımızda Apple’ın Android sistemden oldukça ileride olduğunu söyleyebiliriz.

 Yorum yap

*