iPhone Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler!

1- Telefonunuzu şarj ederken telefonunuzu uçak moduna alın veya kapatın.

Telefonunuz açık konumdayken enerji tüketimine devam edeceğinden daha uzun sürede şarj olacaktır. Telefonunuzu şarj ederken telefonunuzu kapatmanız veya uçak moduna almanız size hem zamandan hem de enerji tüketiminden tasarruf ettirecektir.


2- Hesap Makinesinde Yanlışınızı Dokunarak Silin.

iPhone’nun hesap makinesi uygulamasında herhangi bir şeyi yanlış yazdıysanız o yanlışınızı parmağınızı soldan sağa doğru kaydırarak silebilirisniz.


3- Çocuklarınız İçin Güdümlü Erişimi Aktifleştirin.

Çocuklarımız maalesef ki telefonlarımızı sık sık bizden alarak bazen oyunlar oynamakta bazen de kurcalamakta. Bu nedenle telefon çocuklarda iken yanlışlıkla başka uygulamaları açmasınlar, yanlışlıkla telefondan herhangi bir şey silmesinler diye tek bir tuşla “Güdümlü Erişim”i aktifleştirin. Güdümlü Erişim, iPhone’unuzun ekranının bir bölümünü veya tamamını kilitleyebileceğiniz bir özelliktir. Tam ebeveynlerin istediği bir özellik.


4- Kulaklığınızı Kullanarak Fotoğraf Çekin.

Kulaklığınızın volüme tuşunu kullanarak fotoğraf çekebilirsiniz. iPhone’unuzun kamera modunu açtıktan sonra kulaklığınızın Volüme (+) tuşuna basarak fotoğraf çekebilirsiniz. Kısacası kulaklığınızı denklaşör olarak kullanabilirsiniz. Böylece selfielerinizi daha rahat yapabilirsiniz.


5- Telefonunuzun Kilidini Açmadan Kamerayı Çalıştırın.

Telefonunuz kilitli iken ekranı sola doğru kaydırdığınızda telefonunuz kamera moduna geçecektir. Böylece kilit açmadan kamera uygulamasını çalıştırabilirsiniz.


6- Bluetoth Klavye İle Telefonunuzu Kullanın.

Herhangi bir bluetoth klavye ile telefonunuza bağlanıp telefonunuzda bu klavyeyi kullanabilirsiniz.


7- Ekran Renklerini Ters Çevirin.

Telefonunuzu gece kullanırken gözleriniz yoruluyorsa ekran renklerini ters çevirebilirsiniz. Böylece telefonunuzu gece kullanırken gözleriniz de daha az yorulacaktır. Bunun için;

Ayarlar >> Genel >> Erişilebilirlik >> Renkleri Ters Çevir sıralamasını takip edebilirsiniz.


8- Alt Menüye Klasör Ekleyebilirsiniz.

Telefonunuzun alt ekranına klasör ekleyebilirsiniz. Böylece daha fazla uygulamaya rahatça ulaşabilirsiniz.


9- Dinlediğiniz Müziği Kulaklığınızdan Kontrol Edin.


Müzik dinlediğiniz esnada kulaklığınızın orta tuşuna (Boşluğa) bir kez basarsanız müzik durur. İki kez basarsanız bir sonraki şarkıya, üç kez basarsanız bir önceki şarkıya geçiş yapabilirsiniz.

10- Arkaplanda Uygulama Yenile’yi Kapatın.

Arkaplanda Uygulama Yenile bölümüne giderek uygulama yenileyi kapatabilirsiniz. Ya da uygulamaların bir bölümünü kapatabilirsiniz. Bunun için;

Ayarlar >> Genel >> Arkaplanda Uygulamaları Yenile sıralamasını takip edebilirsiniz.Yorum yap

*