Sosyal Media
sefa

iPhone SE Plus’ın Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu

Apple’ın ilk olarak 2016 yılında piyasaya çıkardığı iPhone SE modeli, oldukça fazla ilgi görmüştü. iPhone 5s modeline benzeyen iPhone SE, fiyat performans ürünü olarak karşımıza çıkmıştı. iPhone SE’nin 2020 modeli yine benzer şekilde oldukça uygun fiyatlı olarak piyasaya çıkmıştı. Tasarım olarak ise iPhone 8 modeline çok benziyordu. Ancak iPhone SE 2020, piyasaya ilk çıkan iPhone SE modeli kadar ilgi görmedi.

Bugün ise yayınlanan yeni raporda Apple’ın büyük ekranlı iPhone SE Plus modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıkardı. 6.1 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak yeni iPhone SE Plus’ın IPS ekran teknoloji ile geleceği kaydedildi.


Apple A14 Bionic işlemciden güç alacak olan iPhone SE Plus, 12 MP arka kamera ve 6 MP çözünürlüğünde ön kamera ile gelecek. Ayrıca telefonda 6 portre ışık efekti, OIS, Smart HDR3, TouchID gibi özellikler de bulunacak. Suya ve toza karşı dayanıklı olacak olan iPhone SE Plus, bu konuda IP67 sertifikasına sahip olacak.

2021 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek olan iPhone SE Plus’ın 499 dolar fiyat etiketine sahip olacağı kaydedildi.Yorum yap

*