Sosyal Media
yunus

iPhone XR Yerine iPhone 7 Plus Almak İçin 5 Neden

Apple’ın Eylül ayında tanıtımını yaptığı yeni iPhone modelleri geçtiğimiz hafta Türkiye’de de satışa sunuldu. Telefonlar, beklenildiği gibi biraz yüksek fiyat etiketine sahipler. iPhone XR, iPhone Xs ve Xs Max’e göre biraz daha uygun fiyatlı olsa da onun fiyatını da yüksek bulanlar çoğunlukta.

iPhone XR’ın fiyatı bana yüksek geliyor diyorsanız onun yerine iPhone 7 Plus’ı tercih edebilirsiniz. İşte iPhone XR yerine iPhone 7 Plus’ı tercih etmek için 5 neden;

1- Fiyat

Yeni çıkan iPhone modellerindeki en uygun fiyata sahip olan telefon iPhone XR. Apple’ın Türkiye’deki resmi internet sitesindeki iPhone XR’ın satış fiyatı 7.399 TL. iPhone 7 Plus’ın fiyatı ise 5.699 TL. Yani iPhone 7 Plus alırsanız 1.700 TL’niz cebinizde kalmış oluyor.


2- Piksel Yoğunluğu

iPhone XR ve iPhone 7 Plus’ın ekranları Apple’ın sunduğu LCD ekran teknolojisine sahip. Her iki telefonunun ekran teknolojisi aynı olmasına rağmen iPhone 7 Plus’ın ekranındaki pisksel yoğunluğu iPhone XR’a göre daha yüksek.

iPhone 7 Plus, 401 ppi yoğunlukta 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip iken iPhone XR’da 326 ppi yoğunlukta 1792 x 828 piksel ekran çözünürlük bulunuyor.


3- Kamera

iPhone 7 Plus, çift lensli arka kameraya sahip iken iPhone XR’da tek lensli arka kamera bulunuyor. iPhone 7 Plus’ın kamerası 2x optik zoom özelliğine sahip iken iPhone XR’da bu özellik bulunuyor. Optik zoom sayesinde fotoğraflara yaklaştığınızda iPhone XR’da göre daha yüksek çözünürlükte fotoğraf çekebilirsiniz.


4- Touch ID

Güvenlik olarak iPhone XR, Face ID ile çalışırken; iPhone 7 Plus,  Touch ID’ye sahip. Her iki özelliğin de kendine göre artıları var. Ancak Touch ID’nin daha hızlı çalıştığını söyleyenler çoğunlukta.


5- 3D Touch

Yeni iPhone modellerinden sadece iPhone XR’da 3D Touch özelliği bulunmuyor. iPhone Xs ve Xs Max’de bu özellik mevcut. Neyse ki iPhone 7 Plus’ta da 3D Touch özelliği bulunuyor.


 

İPhone X telefon modelleri için tıklayınız.


Yorum yap

*