Sosyal Media
sengul

LG Dünyanın En Büyük 8K OLED TV'sini Piyasaya Sürdü

HD, FullHD, 4K UltraHD derken artık günlük hayatımızda 8K televizyonları da göremeye başladık. Televizyon üreticileri, 8K TV çıkarırken bu alanda rekabetler de yaşanmıyor değil. LG rakiplerini kıskandıracak yeni 8K TV modelini tanıttı.

LG'nin Singature ZX serisine ait yeni 8K TV, OLED ekran teknolojisine ve 88 inçlik dev ekrana sahip. 

4K TV'lere göre 4 kat daha yüksel piksel yoğunluğu sunan 88ZXPJA model numaralı yeni 8K TV, bu sayede daha keskin görüntülere sahip. Bu kadar yüksek miktarda piksel yoğunluğuna sahip olan TV'nin fiyatı da tabi doğal olarak daha yüksek oluyor.


Şimdilik piyasada gerçek manada 8K içeriği olmadığı için bu kadar yüksek yoğunlukta pikselin diğer görüntülerden farkını pek anlayamayacağız.

88 inçlik LG'nin dev televizyonu yüksek görüntü kalitesinin yanı sıra tasarımı ile de dikkat çekiyor. Oldukça ince bir tasarıma sahip olan TV, duvara monte edildiğinde bir tablo izlenimi veriyor.

Bu dev ekranlı 8K TV'i alan kullanıcılar TV ile birlikte gelen Sanatsal Heykel Tasarım adı verilen bir standa da sahip olacak.


LG ThinQ sesli asistan desteği bulunan TV'de 60W gücünde hoparlörler yer alıyor. Ayrıca Gen 3 AI işlemci teknolojisine sahip olan TV, 120 fps'ye kadar 8K çıkışa izin veren HDMI 2.1 ile gelecek.

 Yorum yap

*