fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Logitech, Pro X 60 Lightspeed Klavyesini Duyurdu

Kemal Y. 11.04.2024 (Güncellenme: 13.07.2024) Takip et
Logitech, Ultra Kompakt Kablosuz Optik Klavye Pro X 60 Lightspeed'i Duyurdu
Logitech, Pro X 60 Lightspeed Klavyesini Duyurdu

Logitech, optik anahtarlarla donatılmış kablosuz oyuncu klavyesi Pro X 60 Lightspeed'i tanıttı. Bu yeni ürün, tam boyutlu formattan yüzde 60 daha küçük bir kompakt formatta tasarlanmıştır ve oyuncu segmentine odaklanan Logitech G alt markasının bir parçasıdır.

Çeşitli Seçenekler ve Tasarım

Pro X 60 Lightspeed, GX taktil veya lineer optik anahtarlarla iki farklı versiyonda ve siyah, beyaz ve pembe olmak üzere üç farklı renkte mevcuttur. Bu ürün, Logitech G Pro X TKL Lightspeed klavyesinin daha kompakt bir versiyonu olarak konumlandırılmış ve birçok açıdan ona benzemektedir.

Bağlantı ve Teknoloji

Kullanıcılar, cihazı üç farklı şekilde bilgisayara bağlayabilirler: USB Type-C arayüzüne sahip kablo ile, Bluetooth veya Lightspeed kablosuz teknolojisi aracılığıyla. Lightspeed kablosuz bağlantı seçeneği, 1000 Hz tarama hızını sağlar.

Optik Anahtarlar ve Özellikler

Pro X 60 Lightspeed'in anahtarları mekanik değil, optik anahtarlardır. Anahtarların sıcak değişimi mümkündür. Her iki anahtar seçeneği de 1.8 mm tetikleme noktasına sahiptir ve lineer ve taktil anahtarlar için sırasıyla 50 ve 60 g sürükleme kuvveti ile 4 mm'lik bir vuruş mesafesi sağlar.

Yazılım ve Özelleştirme

Logitech G Hub yazılımındaki yeni Keycontrol aracılığıyla makroların atanması ve aydınlatmanın kontrolü gibi ek ayarlar yapılabilir. Her bir tuşa 15 farklı işlev atanabilir. Ayrıca, Lightsync RGB aydınlatma da desteklenmektedir. Lightspeed kablosuz bağlantı ile kullanıldığında, aydınlatma açıkken pil ömrü yaklaşık 65 saattir.

Fiyat ve Satış

Yeni Pro X 60 Lightspeed klavyenin fiyatı üretici tarafından 179 dolar olarak belirlendi. Ürün yakın bir zamanda serbest satışa sunulacaktır.

Bu yeni klavye, oyuncular için optimize edilmiş özellikler ve kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor. Logitech'in gelişmiş teknolojisi ve kullanıcı dostu özellikleriyle, oyuncuların beklentilerini karşılamaya yönelik bir seçenek sunuyor.
Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!