fcp
Gaming Gecesi Kampanyası 2024

macOS Ventura'nın 13.2 Beta Sürümü Yayınlandı!

Kemal Y. 16.12.2022 (Güncellenme: 16.07.2024) Takip et
Apple, macOS Ventura 13.2’nin beta sürümünü yayınladı. Beta programına kayıt olup macOS Ventura 13.2’yi edinebilirsiniz.
macOS Ventura'nın 13.2 Beta Sürümü Yayınlandı!

Apple, birkaç gün öncesinde iOs 16.3 ve iPadOS 16.3’ün beta programlarını başlattığını duyurdu. Yeni işletim sistemi sürümleri aynı anda tüm pazarlara gönderildi. Beta programına kayıt olan kullanıcılar cihazlarına gelen beta sürümlerini indirip kurmaya başladılar. Yeni sürümler ile birlikte iOS 16.2’den farklı olarak iOS 16.3’te gelecek olan özellikleri test etmeye başladılar. iOS 16.3’ün yanı sıra Apple iPad cihazlarına da iPadOS 16.3 beta sürümü gönderildi. iOS 16.2 ve iPadOS 16.2 aynı gün cihazlara gönderilmişti. Beta sürümünde de iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 aynı gün tüm pazarlara gönderildi. Beta programına kayıt olan kullanıcılar sistem güncellemelerinden yeni işletim sürümlerine indirerek kurabilirler.

iOS 16.3 ve iPadOS 16.3’ün hemen ardından Apple şirketi macOS Ventura 13.2’nin betasını yayınladı. macOS Ventura işletim sisteminde de geçtiğimiz günlerde bir güncelleme almıştık. Bu güncelleme ise iMac cihazlarına gönderilecek olan son güncelleme olacak. Ancak, her güncellemede olduğu gibi bu güncellemede de öncelikli olarak Beta sürümü gönderiliyor. Beta programına kayıt olan kullanıcılar iMac cihazlarına macOS Ventura 13.2’yi indirebiliyor.

macOS Ventura 13.2’nin Beta Sürümü Yayınladı!

Apple, iOS 16.3 ve iPadOS 16.3’te beta sürümünü aynı gün tüm pazarlarda paylaşacağını bildirmişti. macOS Ventura 13.2 sürümünde de tüm pazarlara aynı gün gönderileceği bildirildi. Apple, diğer beta sürümlerinde olduğu gibi yine macOS Ventura 13.2 işletim sürümünü de açık beta olarak yayınladı. Açık beta sayesinde geliştiriciler son sürümü edinerek uygulamalarını en iyi şekilde geliştirebilecekler.

Apple’ın gönderdiği beta sürümlerini kullanabilmeniz için beta programına kayıt olmanız gerekiyor. Beta programında bir kaydınız var ve henüz bir güncelleme almadıysanız iMac cihazınız ile birkaç gün sonrasında sistem güncellemelerini tekrar kontrol etmenizi öneririm. Apple, tüm beta sürümlerini tüm pazarlara göndereceğini doğruladı. Fakat, tüm pazarlara gönderileceği doğrulansa bile beta sürümleri aynı günde tüm cihazlara düşmeyebilir. Bu sebepten dolayı panik yapmadan birkaç gün daha beklemeniz macOS Ventura 13.2 işletim sürümüne sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

macOS Ventura 13.2 ile birlikte mevcut Apple Kimliğinde ki doğrulamada olduğu gibi fiziksel bir güvenlik anahtarı ile korumaya dair bir destek sunar. Fiziksel güvenlik anahtarı, yeni bir aygıt ile iCloud’da veya diğer Apple web sayfalarında Apple kimliğiniz ile giriş yapmanız gerektiğinde iki faktörlü kimlik doğrulama için kullanılır ve aygıt tanıma işlemlerinin yerine geçer. Bu ve bunun gibi yeni özellikler macOS Ventura 13.2’de kullanıcıların cihazlarına kazandırılacak. Ventura 13.2 sürümü şu anda kararlı sürüm olarak mevcut değil. Ancak, beta sürümü olarak bu işletim sürümüne sahip olabilirsiniz. Kararlı sürümün ise 2023 yılından sonra çıkacağı belirtiliyor.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!