fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Mavi kan efsanesine OnePlus’tan özel seri telefon!

Kemal Y. 21.02.2023 (Güncellenme: 14.07.2024) Takip et
Türkiye’de çok fazla konuşulan mavi kan efsanesine Çinli akılı telefon üreticisi OnePlus özel bir akıllı telefon yaptı. OnePlus 11 serisinde olması muhtemel mavi kan damarlı bir akıllı telefon tanıtılacak. Detaylar haberimizde!
Mavi kan efsanesine OnePlus’tan özel seri telefon!

OnePlus 11 tanıtıldıktan sonra büyük yankı uyandırmıştı. Hem fiyatı hem de teknik özellikleri ile çok ilgi gören akıllı telefon modelinden sonra şirket oldukça ilginç bir yeni ürün hazırlıyor. OnePlus daha önce yeni konsept akıllı telefonunu çok yakında ziyaretçilerine kapılarını açacak olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2023'te sergileyeceği sözünü vermişti. Teknoloji fuarına çok az bir zaman kala orada tanıtılacak olan cihazın arkasındaki mavi renkli ışıklarla donatılan "dolaşım sistemi" tasarımına dair merak uyandıran bazı detaylar sızdırıldı. OnePlus, yeni konsept akıllı telefonun arkasındaki mavi boruların damar olduğunu ve bu damarlardan mavi kan aktığını söyledi.

OnePlus, mavi kan konseptiyle herkese meydan okuyor

Bilmeyenler için kısaca açıklayacak olursak mavi kanlı insanların özel bir ırk olduğu söyleniyor. Dünyayı yöneten ailelerin kanının kırmızı değil, mavi aktığı söyleniyor. Mavi kanlı kişilerin yemeklere tuz yerine altın tozu kattığı, çeşitli ayinler yaptığı ve dünyayı yöneten bir ırktan olduğu söyleniyor. Hatta bu efsaneye inan felaket tellalları geçtiğimiz aylarda ölen İngiltere Kraliçesi Elizabeth’inde mavi kanlı olduğunu dile getiriyor. OnePlus, mavi kanlı insanların dünyanın sahipleri olduğunu düşündüğü efsanesi konseptiyle mavi kanlı akıllı telefon üretti.

OnePlus’ın yeni konseptine ait iki fotoğraf ortaya çıktı. Telefonun en ilgi çekici tarafı ise arkasıdır. Özellikle arka taraftaki kamera bölümünde OnePlus 11'in tasarım dilini temel alan borular var. Buz mavisi boru hatları telefonun ana konsept tasarımını oluşturuyor. Şirket yetkilileri, yeni akıllı telefondaki  "boru hatlarını" kan damarlarına benzetiyor.

27 Şubat’ta gün yüzüne çıkıyor

Çinli üreticisi OnePlus, en son konsept akıllı telefonunu 27 Şubat'ta Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi 2023'te kullanıcıların huzuruna çıkaracak. İlk gün sadece basın mensuplarına açık olacak bu etkinlik 1 hafta boyunca dünyanın çeşitli yerlerinden ziyaretçilere kapılarını açacak. Bu akıllı telefonun sadece fuar için üretildiği de söyleniyor. Yani bir konsept akıllı telefon olarak üretilen mavi kan damarlı telefonun gelecekte ‘belki’ üretilebileceğini de söylemeden geçmeyelim. Bütün iddiaların doğruluğunu hep birlikte MWC’de göreceğiz.

Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!