fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Microsoft, Xbox Series X'in optik sürücüsü olmayan beyaz modelini tanıttı

Kemal Y. 10.06.2024 (Güncellenme: 15.07.2024) Takip et
Microsoft, Xbox Series X'in kulislere konu olan bembeyaz modelini piyasaya sürmeye karar verdi.
Microsoft, Xbox Series X'in optik sürücüsü olmayan beyaz modelini tanıttı

Microsoft, bu yılın sonuna kadar oyun konsolları yelpazesini genişletmeyi taahhüt ediyor. Şirket, 1 TB SSD depolama alanına sahip optik sürücüsüz beyaz bir Xbox Series X modeli tanıtarak Xbox Series S'in mevcut beyaz versiyonunu takip ediyor. Yeni model, "robot beyaz" rengiyle ve 449,99 dolarlık fiyatıyla piyasaya sürülecek.

Xbox Series S'e Yeni Beyaz Model Geliyor

The Verge'in açıkladığına göre, 1 TB depolama alanına sahip beyaz bir Xbox Series S modeli de 349,99 dolara satışa sunulacak. Xbox Series X'in bu yeni beyaz versiyonu optik sürücüyle sunulmayacak, bu yüzden Microsoft onu "tamamen dijital" olarak adlandırıyor. Ancak, hız ve performans konusunda henüz resmi bir inceleme yapılmadığı için, güncellenmiş bir soğutma sistemi aldığına dair sızıntılar var.

Yeni Galaxy Black Xbox Series X ile Farklı Bir Deneyim

Siyahtan vazgeçemeyenler için Microsoft, 599,99 dolara yeni bir Xbox Series X versiyonu sunacak. Bu versiyonda 2 TB SSD depolama alanı ve optik sürücü bulunacak. "Galaksi siyahı" olarak adlandırılan bu renk seçeneği, önceki modele göre iki kat daha fazla depolama alanı sunarken benzersiz bir tasarımı koruyacak.

Yenilikler ve Plan Değişiklikleri

Geçen yıl sızan belgeler, Microsoft'un güncellenmiş bir Xbox Series X versiyonunu duyurmak için çalıştığını ve bu versiyonun optik sürücüsünden arındırılmış silindirik bir tasarıma sahip olacağını gösteriyordu. Ancak, şirketin başkanı Phil Spencer, Microsoft'un planlarının değiştiğini ve bu yeni sürümün detaylarını daha sonra açıklayacaklarını belirtti. Ve bu açıklama şimdi yapıldı.

Microsoft'un Xbox Series X ailesine eklediği bu yeni modeller, oyun tutkunları için daha fazla seçenek sunuyor. Sizce bu yeni modellerin fiyatları ve özellikleri nasıl? Yorumlarınızı bekliyoruz!
Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!