Sosyal Media
sefa

MWC 2019: Energizer 18.000mAh Bataryalı Akıllı Telefonunu Tanıttı

Sürekli değişmekte olan akıllı telefon piyasasında yenilikçi tasarımları, donanım ve yazılım özellikleri ile teknoloji severleri şaşırtmayı başaran modeller çıkmaya devam ediyor. Piyasa o kadar geniş ki sıradan akıllı telefonlar üreten birçok markanın adı henüz duyulmamış bile.

Şimdiki örneğimiz biraz daha farklı çünkü adını neredeyse hiç duymadığımıza rağmen yeni tanıttığı 18.000mAh kapasitesindeki bataryası ile dikkatleri üzerine çeken Energizer akıllı telefon piyasaya hızlı bir giriş yaptı. Standart akıllı telefonların neredeyse 5 katı kapasitesinde bir bataryaya sahip olan Energizer Powermax P18k Pop Barselona'da düzenlenen MobileWorld Congress 2019 kapsamında tanıtıldı. Devasa bir batarya kapasitesine sahip olan Energizer Powermax P18k Pop'un pili neredeyse 4 adet Samsung Galaxy Note 9 ya da tam 10 adet Apple iPhone 7 kapasitesinde.


Akıllı telefonun standart ölçülere göre oldukça kalın olduğunu söylemekte fayda var. Bu kadar büyük kapasiteli batarya kullanılan bir akıllı telefonun ince olması beklenemezdi zaten. Tam ölçü olarak vermek gerekirse Energizer Powermax P18k Pop, pil kapasitesi ile doğru orantılı mıdır bilinmez ama tam 18 mm kalınlığında. Gözünüzde daha rahat canlandırmak gerekirse, akıllı telefon neredeyse 2 adet Samsung Galaxy Note 9 kalınlığında diyebiliriz. Hepimizin tahmin edebileceği üzere Powermax P18k Pop'u powerbank olarakta kullanmak mümkün. Ayrıca akıllı telefonun kablosuz şarj özelliği sayesinde diğer akıllı telefonlar için kablosuz şarj ünitesi görevi yapıyor. Tek yapmanız gereken iki telefonu birbirine dokundurmak.

Energizer Powermax P18k Pop'un diğer özelliklerine bakacak olursak, akıllı telefon gücünü MediaTek Helio P70 modeli işlemcisinden ve 6GB kapasitesindeki RAM belleğinden alıyor.

Akıllı telefonun en iddialı noktasının bataryası olduğu aşikâr hatta cihazın ekran çözünürlüğü bile FullHD değil. Powermax P18k Pop'un üzerinde 6,2 inç boyutunda 19:9 görüntü oranı benimsenmiş HD çözünürlükte bir ekran bulunuyor. Akıllı telefonun kameralarını inceleyecek olursak, Energizer fazla lens kullanma trendine uymuş ve Powermax P18k Pop modelinde toplam 5 adet lens kullanılmış. Akıllı telefonu 3 lensten oluşan ana kamera sistemi 12MP çözünürlükte birincil ve 5MP çözünürlükte ikincil ve 2MP çözünürlükte derinlik sensöründen oluşuyor. Cihazın ön tarafa bakacak olursak bizleri son zamanların trend tasarımı olan tamamen çentiksiz ekran ve açılıp kapanabilen ön kamera sistemi karşılıyor. Ön kamera 16MP çözünürlüğünde birincil ve 2MP çözünürlüğünde derinlik sensörü olmak üzere iki lensten oluşuyor.


Yorum yap

*