Sosyal Media
sengul

Normal Televizyon Nasıl Akıllı Televizyona Dönüştürülür?

Televizyonunuz var fakat smart “akıllı” özelliğe sahip değil mi? Üzülmeyin, yeni nesil teknolojik cihazların sunduğu özellikler sayesinde eski tip televizyonu değiştirmeden akıllı hale getirebilirsiniz. Peki, eski tip televizyonlar nasıl “akıllı” hale getirilir? Çözüm oldukça basit ve uygun fiyatlı. Birçok markanın ürettiği, farklı özelliklere sahip media player kullanarak normal televizyonu akıllı televizyona dönüştürebilirsiniz.

Teknolojik gelişmeler, hayatın her alanına  nüfuz etmeye devam ediyor. Günlük hayatta ve iş dünyasında kullandığımız cihazlar hayatı kolaylaştırmak ve keyifli hale getirmek için çeşitli değişim ve dönüşümlerden geçiyor. Teknoloji endüstrisi tarafından hedeflenen kullanıcı ihtiyaçları ve memnuniyeti karşılamaya yönelik gerçekleştirilen hamleler, başarıya ulaşıyor. Bu durumun örneklerine telefon, beyaz eşya, küçük ev aletleri, giyilebilir teknoloji ürünleri, dijital eğlence ve diğer kategorilerde şahit oluyoruz. Bahsettiğimiz dönüşüm çok sevdiğimiz televizyon dünyasında da yaşanıyor. 


Çok sevdiğimiz, salon veya oturma odasında baş köşeye yerleştirdiğimiz, eski zamanlarda üzerine dantel serdiğimiz televizyonlar da değişti. Tüplü televizyonların yerini ince ve devasa boyutlara ulaşan ekranlar yer aldı. Büfelerin yerini tv üniteleri veya duvara monte edilen ince ve şık tv tasarımları aldı. Yeni cihazlar sadece tasarım ve görüntü özellikleriyle değil, “akıllı” olma özellikleriyle de büyük beğeni topluyor. Akıllı tv, internet bağlantısı aracılığıyla uydu kanalları haricindeki dijital içerik ve uygulamalara erişim sağlayan cihazlardır. Tv izleme deneyimini keyifli hale getiren “smart” özelliği, satın alma sürecinde önceliklendirilir. Pek çok kullanıcının cevabını merak ettiği soru şu: Normal televizyon, akıllı televizyona dönüştürülebilir mi? 

Gelişen teknoloji sayesinde televizyonlar uydu kanalları haricindeki dijital dünyanın kapılarını araladı. “Media player” olarak adlandırılan televizyon aparatlarını kullanarak uydu kanalları ötesindeki dijital içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. TV izlemenin ötesindeki farklı içeriklere erişim fırsatı sunuyor. Yeni nesil televizyonlar internet bağlantısı aracılığıyla, Netflix, HBO, Prime Video, Spotify, Youtube gibi dijital platformlara erişim sağlayabilirsiniz. Peki, bu dijital platformlar hangi içerikleri sunar? Spotify uygulaması, müzik dinleme deneyimini televizyona taşır. Sevdiğiniz müzik türlerini ve şarkıları televizyonunuzda listeleyebilir, müziğin keyfini çıkarabilirsiniz. Telefon, tablet ve bilgisayarlarda kullanılan Youtube uygulaması da akıllı tv evreninde mevcut. İzleme ve dinleme deneyimini bir arada sunan Youtube uygulamasını internete bağlı televizyonunuzda kullanabilirsiniz. Netflix, HBO, Puhutv, BluTv ve Prime Video uygulamaları, çeşitli dizi, film içeriklerini izleyicilere sunar. Eski ve güncel yapımların bir arada sunulduğu bu uygulamalar yoğun rağbet görüyor. 


İşte, eski tip televizyonları bilgisayar veya akıllı telefon gibi kullanmamızı sağlayan cihazlar: 


Xiaomi Mi TV Stick 

Taşınabilir tasarımı sayesinde, Xiaomi Mi TV Stick aparatı her yerde, kolayca kullanabilirsiniz. Sesli arama özelliği ve Chromecast'i destekleyen media player aracılığıyla en sevdiğiniz içerikleri izleyin, oyun oynayın veya radyoyu açın. Kurulumu çok basit olan Xiaomi Mi TV Stick’i HDMI bağlantı noktasına sahip herhangi bir TV, monitör veya diğer cihazlara takıp içeriği yansıtın. 


Google Chromecast TV 4K Medya Oynatıcı 

Google Chromecast TV 4K Medya Oynatıcı sevdiğiniz içerikleri kişiselleştirilmiş ve sadeleştirilmiş bir ekranda toplar. Medya oynatıcının tak-çalıştır özelliği, kolay kurulum imkanı sunar. Beğenilerinize uygun içerik tavsiyeleri ve görüntü kalitesi izleme deneyimini başka boyuta taşır. Apple TV HD Media Player

Apple TV HD Media Player aparatını kullanarak telefon, tablet gibi akıllı cihazlardaki görüntüleri büyük ekrana kolayca yansıtın. Sınırsız eğlence sunan cihaz, her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. Aparatı kullanmak için ihtiyacınız olan şey, HDMI girişi olan televizyon, monitör, projektör cihazı ve ağ bağlantısı. Apple TV 4K Media Player

Bu ürünü diğer, medya oynatıcılar arasında farklı kılan en önemli özellik görüntü kalitesi olabilir. 4K çözünürlüğe sahip media player, çeşitli içerikleri yüksek görüntü kalitesinde kullanıcılara sunar. iPhone’unuzla uyumlu çalışan Apple TV 4K Media Player dünyanın içeriğini en kolay şekilde ulaşmanızı sağlar. Goldmaster Netta 2

Android dünyası ile televizyonu buluşturan Goldmaster Netta 2 benzersiz bir deneyim sunar. Chrome, Youtube ve Netflix gibi uygulamaları sorunsuz çalıştıran cihaz, 6K Ultra HD çözünürlük özelliğiyle üstün  görüntü kalitesi sunar. 
Yorum yap

*