Sosyal Media
sefa

NVIDIA RTX 4000 Serisinin Çıkış Tarihi ve Teknik Özellikleri Ne Olacak?

RTX ekran kartları oyun camiasının en sevilen ekran kartı serilerinden biridir. Özellikle oyunculara verdiği oyun performansı en iyi performans içeriği olduğundan dolayı, her anlamda oyuncuların gözbebeği konumundadır. RTX ekran kartlarının satışını yapan birçok marka bulunuyor. Bu ekran kartları, gerek kalite gerek donanımına göre fiyat değişikliği gösterebilir. RTX ekran kartlarının atası niteliğinde yer alacak olan 4000 serisini uzun süredir tartışma konusu halinde. Bu ekran kartı serisinin RTX 3000 serisinin yerini alacağı söyleniyor.

İsim olarak baktığımızda RTX 3000 serisinin ötesinde bir ekran kartı olacağı düşünülüyor. Aslında bu durum biraz böyle olacak. RTX 3000 serisinde yer alan ekran kartı modellerinin her biri, bir önce ki modeline göre daha yüksek performanslı ve kalitede olabilir. Ancak, RTX 4000 serisi biraz daha farklı olacak. RTX 4000 serisi 3000 serisinin yerini alacağı için, sanıldığı gibi 3000 serisine göre kat be kat daha güçlü olmayacak. Ancak, elbette 3000 serisine göre çok daha iyi ekran kartları olacak.

Nvidia RTX 4000 Serisinin Teknik Özellikleri Nasıl Olacak?

RTX 4000 serisi elbette yüksek bir performans içeriğine sahip olacak. Nvidia reflex ve Nvidia DLSS gibi özelliklere sahip olacak. Oyun bilgisayarını yükseltmek için oyuncular için gerçekten çok mantıklı bir ekran kartı seçeneği olacak. Bununla birlikte yeni piksel iticileri, AMD RDNA 3 ve Intel Arc Alchemist ekran kartlarının benzerleri ile zorlu bir rekabete girecek. Ancak, Nvidia şirketi masaüstü ekran kartı pazarını sadece köşeye sıkıştırmak ile kalmayacak. Şirket, GeForce Now hizmeti şu anda düşük özellikli oyun bilgisayarları ve akıllı telefonlar gibi her türlü cihaza RTX 3080’e kadar performans kalitesi sağlayabiliyor. RTX 4000 serisi çıkış yaptıktan sonra özellikle GeForce Now aracılığı ile oyun deneyimleri güncellenecek.

NVIDIA RTX 4000 Serisinin Çıkış Tarihi ve Teknik Özellikleri Ne Olacak

Şirket, RTX 4000 serisi ile alakalı herhangi bir çıkış tarihi bilgisi vermedi. Ancak, bu ekran kartlarının özellikle çıkış tarihi ile alakalı birçok iddia yer alıyor. Bazı forum sitelerinde kesin tarih veren kullanıcılar bile var. Bu aşamada RTX 3000 serisinin 2020 yılında piyasaya sürüldüğü göz önünde bulundurulduğunda şirketin yeni RTX 4000 serisini 2022 yılında bir anda pazara çıkartması çok büyük bir ihtimaldir. RTX 4000 serisinin çıkış tarihi hakkında elde ettiğimiz bilgiler ışığında, ekran kartlarının Temmuz ayının ortalarında çıkacağını tahmin ediyorum. Son olarak ilk Lovelace ekran kartı olacak olan RTX 4090, Ağustos ayında piyasaya sürülecek.


Yorum yap

*