Sosyal Media
sefa

Oppo Enco X2’nin Fotoğrafları Sızdırıldı

OnePlus, Vivo ve Realme markalarının da sahibi olan BBK Electronics'in alt kuruluşu olan OPPO, Enco X2 adlı kablosuz kulaklık ile birlikte ürün yelpazesini genişletmek istiyor. Şirketin kullanıcılara sunmaya hazırladığı kablosuz kulaklık modeli sızıntıların kurbanı olmaktan kaçamadı ve modelin görüntüleri internette dolaşmaya başladı. OPPO’nun 2020 senesinde Enco X olarak piyasaya sürdüğü modelin devamı olan Enco X2, tasarımsal olarak kendinden bir önceki modelle benzerlikler gösterdiğini belirtelim. Sızıntı haberlerinin mağduru olan OPPO Enco X2’nin görüntüleri farklı sitelerde görüntülenmeye başladı ve kullanıcılar tarafından da ilgi duyulmaya başladığını görüyoruz. Ice Universe tarafından sızdırılan fotoğrafları incelediğimiz zaman OPPO Enco X2 kablosuz kulaklığın batarya kutusunda Dynaudio markasının olduğunu görüyoruz. Okurlarımıza Dynaudio hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse Dynaudio, 1977'de kurulmuş Danimarkalı bir hoparlör üreticisidir ve yalnızca kendi sürücülerini kullanarak hoparlörler üretir.

OPPO Enco X2 kulaklık

OPPO Enco X2 Kablosuz Kulaklık Modelinin Fotoğrafları Sızdırıldı

OPPO Enco X2 modelinin şarj kutusunu daha detaylı incelediğimizde kendinden bir önceki model olan Enco X modelinden daha mat bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz. Kulak içi uç yapısına sahip olan bu kablosuz kulaklık, Enco X modeline kıyasla neler sergileyeceği henüz bilinmiyor fakat teknik detaylarda (ses kalitesi, batarya ömrü) bir önceki modeline göre daha iyi işler çıkaracağını söyleyebiliriz. OPPO markasının dünya cep telefon piyasasındaki payı oldukça büyük ve kimi analistlere göre OPPO, dünyanın en büyük 4. cep telefon üreticisi konumunda. Cep telefonu sektöründe yakaladığı büyük başarıları diğer farklı segmentlerde de yaşamak isteyen OPPO’nun ilerde neler yapacağını merakla bekliyoruz. OPPO, cep telefon pazarında yıllar geçtikçe kendini geliştiren ve piyasadaki rakiplerine korku salan bir marka olmayı başardı. Bu gelişmelerle birlikte farklı alanlarda da tıpkı cep telefon piyasasındaki gibi kendini kanıtlamaya çalışan OPPO, Enco X2 modeli ile birlikte bir çıkış yapmak istiyor. Enco X2 modelinin teknik detayları henüz paylaşılmış olmasa da piyasadaki diğer rakiplerine kıyasla daha donanımlı ve kaliteli olmasını beklediğimizi belirtelim.

OPPO Enco X2 Kulaklık

2000’li yılların başlarında hayatımıza girmeye başlayan kablosuz kulaklıklar, birçok teknoloji devinin ilgi odağı haline gelmişti. Hatırlayacağınız üzere piyasaya çıkan ilk kablosuz kulaklıklar kullanışsız ve oldukça büyük boyutlara sahipti fakat yıllar geçtikçe markaların yatırımları ve mühendislerin çabaları ile birlikte şu anda kullandığımız ve oldukça kullanışlı hale gelen kablosuz kulaklık piyasaya hakim. Her ne kadar kullanım süresi ve kulaktan düşme gibi sorunlar ile karşılaşırsak karşılaşalım yine de birçok insanın vazgeçilmezi haline geldiğini söyleyebiliriz. Apple’ın AirPods modelleri ile birlikte çok farklı şekil kazanan ve diğer birçok teknoloji devinin bu pazara girmesiyle çok farklı bir boyut kazanan bu sektörün ilerde ne olacağını merakla bekliyoruz.


Yorum yap

*