Sosyal Media
sengul

Oppo, Türkiye’deki Aralık Ayında Android 11 Güncellemesi Alacak Telefonlarını Açıkladı

Oppo, geçtiğimiz Eylül ayında Android 11 tabanlı ColorOS 11 Beta sürümünü açıklamıştı. Android 11 tabanlı arayüzünün lansmanını gerçekleştiren şirket, güncellemeyi piyasadaki akıllı telefon modellerine göndermeye başladı. Bugün ise Oppo’dan yapılan açıklamada Android 11 üzerine kurulan ColorOS 11 arayüzünün Türkiye’deki telefon modellerine de geleceği de belirtildi. Türkiye’de yeni güncellemeden faydalanacak olan Oppo modelleri ise Find X2 ve Reno4 Lite olacak. Bu telefonlar Aralık ayı içerisinde ColorOS 11 güncellemesine kavuşacak.


ColosOS 11’in sürümünün Türkiye’deki Oppo kullanıcılar için de yayınlanması ile ilgili konuşan OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, “ColorOS 11 kullanıcılara kişiliklerini serbest bırakma ve yaratıcılıklarını sergileme olanağı veriyor; gizlilik ve kontrol düzeylerini artırıyor. Türkiye'deki varlığımız hızla büyüyor. Dijital teknolojiyle kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştıran bir işletim sistemi sunarak onları desteklemek istiyoruz” ifadelerini kullandı. Ayrıca yapılan açıklamada Oppo kullanıcılarının kişiselleştirmeye büyük önem verdiğini bu nedenle şirketin bu durumu göz önünde bulundurarak ColorOS 11’i geliştirirken buna ekstra dikkat ettiklerini belirten ifadelere yer verildi.

ColorOS 11 güncellemesini yükleyen kullanıcılar, duvar kağıtlarını, sesleri, uygulama simgelerini, Always on Display özelliğini istedikleri gibi kişiselleştirebilecekler. Ayrıca kullanıcılar, ColorOS 11 ile birlikte üç farklı renk ve kontrast sunan değişken gece modlarına sahip olacaklar.

 

 Yorum yap

*