fcp

PUBG'de Nasıl İsim Değiştirilir?

Serkan A. 04.01.2023 (Güncellenme: 22.07.2024) Takip et
PUBG’de isim değiştirmek istiyorsanız, ancak bu işlemi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu yazıyı inceleyebilirsiniz.
PUBG'de Nasıl İsim Değiştirilir?

Online mobil oyunlar içerisinde PUBG Mobile kesinlikle en efsane oyunlardan biridir. PUBG, bir hayatta kalma oyunudur. Ancak, oyun piyasasında hayatta kalma oyunlarına göre daha farklı hikayesi ve dinamiği vardır. Hayatta kalma oyunlarına baktığımızda oyunun hikayesi genelde düz bir arazide bulduklarınız ile gerçekleşiyor. Ancak, PUBG oyununda hikaye tamamen harita üzerinde ki silahlar ile gerçekleşiyor. PUBG’de silah edinmeden hayatta kalmanız mümkün değildir. Dolayısıyla harita içerisinde gezinerek silah bulmalı ve karşı takımlara karşı savaş içerisinde olmanız gerekiyor.

PUBG, hayatta kalabilmeniz için oyun içerisinde ilk yardım kiti ve adrenalin şırıngası gibi ekipmanlar bulunuyor. Bu ekipmanlar ile karakterin mukavemetini artırarak aldığınız zararları karakterin daha hızlı bir şekilde onarmasına olanak tanıyabiliyorsunuz. PUBG, bu detaylar sayesinde kullanıcıların en sevdiği oyun haline gelmesine olanak tanıyor. PUBG, hikaye ve dinamiğin yanı sıra arayüzde de diğer oyunlara göre biraz daha farklıdır. Kullanıcılar, bazı yerlerde aradıklarını bulamayabiliyorlar. Örnek vermek gerekirse; PUBG Mobile’da oyunun arayüzünde isminizi değiştirebileceğiniz bir yer bulunmuyor.

PUBG’de Nasıl İsim Değiştirilir?

PUBG, hem oyun içerisinde ki düzeni sağlamak hem de hile kullanmak isteyen kişilere karşı olarak isim değiştirme olanağını tamamen kapatmıştır. Bunun yerine gerçekten ismini normal bir şekilde değiştirmek isteyen kişiler için bir isim değiştirme kartı bulunduruyor. Bu kart olmadan PUBG’de isim değiştirmek mümkün değildir. Bunu yapabilmeni için oyun içerisinden çıkan “İsim Değiştirme Kartı” nı bulmanız gerekiyor. Bu kart oyun içerisinde ki performansınıza göre veriliyor. Bu kartı elde ettikten sonra kartın sınırı kadar isim değişikliği yapabiliyorsunuz. Ek bir bilgi olarak bu kartın diğer kupon kartlarına göre bir sınırı bulunmuyor. Bu kartlara sahip olduğunuz kadar isim değiştirme olanağına sahip olursunuz. Elde ettiğiniz kartı, istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Yani, bu kartın herhangi bir süresi bulunmuyor.

Kartı bir kez kullandıktan sonra elinizde farklı bir kart yok ise tekrar isim değiştirmezsiniz. Kartı kullanabilmek için ise “Envanter” kısmında yer alan bölüme ulaşıp, kartın altında yer alan “Kullan” butonuna basabilirsiniz. Bununla birlikte profil kısmında isminiz yer aldığı düzenleme butonuna basarak da isim değişikliği yapabilirsiniz.

Serkan Alçay

Yazmayı ve araştırmayı çok seven profesyonel bir editör

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!