Sosyal Media
sengul

Robot Süpürge Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Son dönmede hayatımıza giren robot süpürgeler, evin süpürülme işlemini tek başlarına kolayca yapabiliyor. Böylece kadınlar, süpürme işlemini yaparken sürekli eğilip doğrulmadan da kurtuluş oluyor.

Pek çok kadının ilerleyen dönemde hem sağlığının hem de zamanının kaybolmasına neden olan yer silip süpürme işleri artık robot süpürgeler emanet. Ergonomik yapılarıyla her yere rahat bir şekilde girip çıkabilen ve yer kaplama sorunu olmayan robot süpürgeler son birkaç yılda evlerin olmazsa olmazları arasındaki yerlerini almaya başladı.

Robotuya Robot Süpürge Modellerine Göz Atmak İçin Tıklayın!

Yoğun çalışma ve sürekli koşuşturmada geçen hayat nedeniyle günlük işlerin iyice sorun haline geldiği bir çağda yaşıyoruz. Böyle olunca, yaşam alanlarının temizliği ev halkı için şimdilerde büyük bir yük oluşturmaya başladı. Ancak son yıllarda hayatımıza giren robot süpürgeler, bu konuda iş yükünü üzerlerine alarak yaşantımıza büyük bir kolaylık sağladılar. Ayrıca robot süpürgeler, sadece evlerde değil ofislerde de yerlerini almaya başladı bile. Peki, robot süpürge alırken nelere dikkat etmek gerekiyor?


Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Kullanacağınız robot süpürgenin evinizin zeminine uygun olduğundan emin olun. Çünkü robot süpürgeler genellikle seramik, mermer, parke ve lamine gibi sert zeminler için uygun iken halı kaplı zeminlerde kullanıma pek elverişli değiller. Robot süpürgenin engel aşabilme yüksekliğini öğrendikten sonra karar vermek daha isabetli olacaktır.

2- Robot süpürgeler, kullandığınız eşyaların altına kolayca girip her köşeyi temizleyebilmesi için eşyalarınızın ayak yüksekliğinin robot süpürgeden daha yüksek olması gerekiyor. Bu nedenle alacağınız robot süpürgenin yüksekliği evinizdeki mobilyaların ayak yüksekliğinden küçük olmalıdır.

3- Daha fazla sensöre sahip robot süpürgeleri tercih edebilirsiniz. Çünkü çok sensörlü robot süpürgeler, mobilyalarınıza daha az çarpar ve temizliği daha iyi yapar. Böylece mobilyalarınız ve robot süpürgeniz çarpma darbelerinden de kurtulmuş olur.


4- Bazı robot süpürgeler hem silme hem de süpürme işlemi yaparken bazı modeller sadece süpürme işlemi yapıyor. Bu nedenle robot süpürge alırken hangi işlemleri yapmasını istediğiniz modele karar verin. Eğer iki işlemi de bir yapabilen modele karar verdiyseniz ıslak paspas özellikli bir robot süpürge almanız daha faydalı olacaktır.

5- Robot süpürgenizi evde yokken çalıştırmak ve dışarıdan yönetmek isterseniz bu durumda Wi-Fi özelliğine sahip akıllı robot süpürge modellerini tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

6- Eviniz çok büyük değilse pil ömrü sizin için sorun teşkil etmez. Bu nedenle uzun pil ömrü sunan modeller değil de daha orta modeller tercih edebilirsiniz. Bu size ekonomik açıdan avantaj sağlayacaktır.

7- Yüksek ses sizi rahatsız ediyorsa ses seviyesi düş olan modelleri tercih etmeniz sizin için daha ideal olacaktır.

8- Yüksek çekim gücüne sahip olan modeller arasından seçim yapmaya dikkat edin.

9- HEPA filtreli modelleri tercih etmeye özen gösterin. Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı anlamına gelen HEPA filtreler, havada asılı olan partikülleri içine çekerler. Havada yer alan partiküllerin çevreye zarar vermemesi ya da verdiği zararın en aza indirgenmesi için HEPA filtre kullanımları tercih edilir.

10- Kullanım kolaylığı sunan modelleri tercih etmeye özen gösterin.

 Yorum yap

*