Sosyal Media
sengul

Ryzen 9 3950X ve Yeni Nesil Threadripper İşlemciler Kasım'da Çıkıyor

Daha önceden Eylül ayının sonlarına doğru çıkacağı söylenen AMD’nin yeni işlemcisi Ryzen 9 3950X ve yeni nesil Threadripper’ın çıkış tarihinin Kasım ayına alındığı açıklandı.

AMD’nin Haziran ayında duyurusunu yaptığı yeni işlemcisi Ryzen 9 3950x’in piyasaya çıkış tarihini ertelendi. 16 çekirdeğe sahip olan güçlü işlemcinin Eylül ayının sonlarına doğru piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Ancak şirketten gelen bilgilere göre; yoğun talebi karşılayabilmek için yeterli miktarda stok bulundurma adına işlemcinin çıkış tarihi biraz ertelendi.


Yeni nesil Threadripper işlemciler de Ryzen 9 3950X gibi Kasım ayında satışa piyasasına çıkacak. Yeni nesil Threadripper işlemcilerin en az 24 çekirdeğe sahip olması bekleniyor.


İşlemciler hakkında AMD’den yapılan açılma ise şu şekilde: “Piyasadaki 3. nesil AMD Ryzen işlemcilerimize olan güçlü talebi karşılamaya odaklanıyoruz ve şimdi hem AMD Ryzen 9 3950X'i hem de 3. nesil AMD Ryzen Threadripper işlemci ailesinin ilk üyelerini piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Meraklılarının, dünyanın ilk 16 çekirdekli ana masaüstü işlemcisine ve gelecek nesil üst düzey masaüstü işlemcileri ellerine geçtiklerinde, beklemenin buna değdiğini söyleyeceğinden eminiz.

 Yorum yap

*