Sosyal Media
yunus

Samsung 293-inçlik Devasa Televizyonunu Tanıttı

Gelişen teknoloji ile birlikte televizyonların ekran boyutları giderek büyümeye devam ediyor.

Ünlü teknoloji firması Samsung ise tanıttığı devasa, hatta ekstrem boyutlarda diyebileceğimiz yeni televizyon modeli ile bu işi biraz fazla ciddiye almış gibi görünüyor. Samsung'un "Duvarınızda ki lüks” sloganı ile tanıttığı ve kullanıldığı alandaki duvarı kaplaması planlanan yeni televizyon modelinin ekran boyutu tam tamına 293-inç.

Kişiselleştirilebilir ayarlara sahip modüller bir televizyon modeli olan ürünün en büyük versiyonu 293-inç boyutunda ve 8K çözünürlüğü destekliyor. Eğer bu kadar büyük bir televizyon kullanmak istemiyorsanız ya da bütçeniz 293-inç boyutundaki devasa bir televizyon için yeterli değilse, aynı modelin 73-inç ekran boyutuna ve 2K çözünürlüğe sahip olan farklı bir versiyonu da mevcut.Samsung'un neredeyse tüm inovasyonlarını kullanarak tasarladığı yeni televizyon modelinde yapay zekâ destekli bir görüntü geliştirme motoru da bulunuyor. 

Televizyonun üzerinde bulunan ve Quantum Processor Flex adı verilen teknoloji sayesinde görüntü kalitesi, orijinal kaynağın görüntü kalitesine bakılmaksızın arttırılabiliyor. Bu işlem için yapay zeka desteği alan sistem alanında bir ilki gerçekleştirmiş diyebiliriz.

Quantum HDR teknolojisi ile donatılan televizyon 2,000nit değerinde parlaklık seviyelerine 120Hz görüntü yenileme hızına ulaşabiliyor.

Ambient(ortam) moda özelliği sayesinde, açık bırakıldığında devasa boyutlardaki dijital bir çerçeve gibi hareket edebilen televizyonun içinde bulunan microLED'lerin kullanım ömrü ise tam 100,00 saat.Görüntü kalitesi kadar ses kalitesinin de ön planda tutulduğu devasa televizyonu satın alırken, Harman Kardon Luxury Audio ya da Steinway Lyngdorf marka ses sistemlerinden bir tanesini seçmek de kullanıcıya bırakılmış.

Piyasadaki hiçbir modele benzemeyen bir ürün yaratmak için yola çıktıklarını belirten Samsung'un, hayat tarzı ile uyumlu ve evlerinde yaşayabilecekleri en kaliteli görsel deneyimi arayan kişileri hedefleyen bu televizyon ile çıtayı oldukça yüksek bir yere taşımış olduğu bir gerçek. Henüz fiyatı hakkında net bir bilgi bulunmayan devasa televizyon, temmuz ayı itibariyle global pazarda satışa sunulacak.

En yeni televizyon modelleri için tıklayınız.

Yorum yap

*