fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Samsung, fiyatı 150 bin dolara kadar çıkan çerçevesiz Mikro LED TV'leri piyasaya sürdü

Kemal Y. 09.06.2024 (Güncellenme: 15.07.2024) Takip et
Samsung, yüksek fiyatlı ancak benzersiz Micro LED teknolojisine sahip dev televizyonlarını piyasaya sürdü.
Samsung, fiyatı 150 bin dolara kadar çıkan çerçevesiz Mikro LED TV'leri piyasaya sürdü

Samsung, Micro LED teknolojisine sahip devasa ve oldukça pahalı televizyonlarının satışını başlattı. Bu yeni televizyonlar 89, 101 ve 114 inç ekran boyutlarında üç farklı seçenek sunuyor. Yeni ürünlerin fiyatı, günümüzün lüks otomobilleriyle aynı seviyede.

Ultra Geniş Ekranlar, Ultra Yüksek Fiyatlar

Samsung'un Micro LED serisinde en uygun fiyatlı televizyonu 89 inçlik model, Koreli üretici tarafından 109,999 dolara değer biçildi. Orta seviye bir seçenek olan 101 inçlik televizor ise 129,999 dolara satılıyor. En büyük boyutta olan 114 inçlik model ise 149,999 dolara satışa sunuluyor.

Mikro LED Teknolojisi ve Özellikleri

Micro LED televizyonlar arka aydınlatma gerektirmezler; her piksel kendi başına ışık saçar, bu da yüksek kontrast ve derin siyah renklerin en belirgin özellikleri arasında yer alır. OLED'e benzer şekilde çalışırlar ancak OLED teknolojisindeki yanma riskine karşı daha dayanıklıdırlar. LED panelleri neredeyse çerçevesiz bir şekilde yerleştirilmiştir ve bu televizyonları neredeyse herhangi bir yere monte etmek mümkündür. Geçtiğimiz yıl, 76 inçlik bir model dahi bulunuyordu.

Amerika'da Yüksek Fiyatlarla Satışa Sunuluyorlar

Samsung Class Micro LED televizyonları bir ay önce Güney Kore'de tanıtıldı ve 132,500 dolara kadar satışa sunuldu. Ancak Amerikan tüketicilerinin daha yüksek bir fiyat ödemesi gerekecek. Üç model de Samsung'un internet mağazasında bulunmasına rağmen, şu anda "Stokta Yok" olarak listeleniyorlar.

Samsung'un bu yeni dev televizyonları, ultra yüksek çözünürlüklü ekranları ve benzersiz Micro LED teknolojisi ile dikkat çekiyor. Ancak, bu özellikler yüksek bir fiyat etiketiyle geliyor. Sizce bu fiyatlar bu teknolojik yeniliği haklı çıkarıyor mu? Yorumlarınızı bekliyoruz!
Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!