Sosyal Media
sefa

Samsung Galaxy Z Fold 4'e Genel Bakış - Fiyatı ve Teknik Özellikleri!

Samsung şirketi Galaxy Z Fold 3’ün devamı niteliğinde geliştirdiği Galaxy Z Fold 4’ü bu yıl satışa çıkartmayı hedefliyor. Bu aşamaya kadar yeni katlanabilir ile alakalı birçok bilgi elde etmiştik. Cihazın bazı sızıntı bilgileri farklı kaynaklara göre ortak bilgiydi. Bazı konularda ise farklı farklı bilgiler elde etmiştik. Yeni katlanabilir olacak olan Galaxy Z Fold 4, tasarım konusunda Galaxy Z Flip 3’e göre çok fazla değişmeyecek. Yine de her yeni modelde olduğu gibi ufak tefek tasarımsal değişiklikler olabilir.

Samsung Galaxy Z Fold 4, selefine epey benzeyecek. Ancak, çok fazla bir değişiklik olmayacak. Galaxy Z Fold 4’ün CAD tabanlı görüntülerini geçmiş zamanda sizinle paylaşmıştım. O görüntülere göre ufak tefek farklılıklar olduğu, ancak çok fazla bir değişiklik olmadığını hepimiz görmüştük. En belirgin özelliği ise Galaxy Z Fold 4’ün biraz daha kare tasarıma sahip olacağı oldu. Yeni katlanabilir cihazda daha ince çerçeve olacağından cihazın boyutu biraz daha ufak olacak. Bu sebeple, açıldığında tam kare biçimini alacak. Ancak, bu ekranın daha küçük olacağı anlamına gelmiyor. Çok büyük bir olasılık ile ekran boyutu aynı olacak. Daha ince çerçeve olacağından cihazın boyutu değişecek, ancak ekran boyutunda herhangi bir değişiklik olmayacak.

Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Fold 3’e Göre Kare Olacak!

Geçmiş zamanda cihaz ile ilgili elde ettiğimiz görsellerde cihazın kare bir tasarıma sahip olacağını öğrenmiştik. Galaxy S22’nin de daha kare bir tasarıma geçiş yaptığını göz önünde bulundurduğumuzda Galaxy Z Fold 4’ün de böyle bir tasarıma geçiş yapması mantıksız görünmüyor. Ek olarak Galaxy S22 Ultra’dan bazı tasarım ipuçları alacak. Galaxy Z Fold 3’e göre kamera tasarımı farklı olacak.

Samsung Galaxy Z Fold 4'e Genel Bakış - Fiyatı ve Teknik Özellikleri!

Cihazın selefine göre bir farklı özelliklerinden biri ise daha ince ve hafif bir menteşeye sahip olması olacak. Galaxy Z Fold 4’ün menteşe konusunda farklı bir teknolojiye sahip olacağının bilgisini birkaç kez almıştık. Buna göre şu anki güncel teknolojinin yine aynı şekilde olduğunu belirtebilirim. Yeni menteşe teknolojisinde cihazın selefine göre kalınlığı azaltılacak ve cihazın ağırlığı hafifletilecek. Ancak, bu incelik normal cihaz inceliği olmayacak. Yine de Galaxy Z Fold 3’e göre ince olacağını belirtebilirim. Son olarak cihazın çıkış tarihi bu yılın sonbaharında olacağı tahmin ediliyor.


Yorum yap

*