fcp
 Hesaplı Temmuz Fırsatlarını Sakın Kaçırma

Samsung, InfoComm fuarında ilk E-Ink ekranını tanıttı

Kemal Y. 16.06.2024 (Güncellenme: 15.07.2024) Takip et
Samsung, statik görüntüler için renkli elektronik mürekkepli (E-Ink) 32 inçlik bir ekran gösterdi
Samsung, InfoComm fuarında ilk E-Ink ekranını tanıttı

Samsung, ilk renkli elektronik mürekkep (E-Ink) paneline dayalı bilgi ekranını InfoComm fuarında Los Angeles, ABD'de sergiledi. Bu cihaz, ofislerde, mağazalarda ve diğer kapalı ve açık alanlarda dijital bir tabela veya bilgi paneli olarak kullanılmak üzere tasarlandı. Panel, statik görüntülerin görüntülenmesi için kullanılıyor.

Geniş Ekran ve Renk Çeşitliliği

Samsung'un Color E-Paper'i, 32 inçlik bir diyagonale sahip ve QHD çözünürlüğü destekliyor. 60.000 renk gösterebilen bu ekranın kalınlığı sadece 17,9 mm ve pil olmadan ağırlığı 2,9 kg. Üretici, pilin kapasitesini ve pil ömrünü belirtmemiş olsa da, E-Ink ekran statik görüntülerde pil tüketmez. Pil, ekran içeriği değiştiğinde kullanılır, bu nedenle bu tür bir ekranın pil ömrü oldukça uzundur.

Hafıza ve Bağlantı Seçenekleri

Color E-Paper TV, cihazın 8 GB dahili depolama alanında içeriği saklayabilir veya Bluetooth, Wi-Fi veya harici depolama aracılığıyla içerik yükleyebilir. Bu amaçla, cihaz iki adet USB-C portuna sahip (bir tanesi şarj için, diğeri veri aktarımı için).

Kullanım Kolaylığı ve Montaj

Ekran, kolayca değiştirilebilen bir çerçeve ile donatılmıştır ve VESA 200×200 montaj aparatları ile uyumludur. Samsung, renkli E-İnk bilgi ekranını, içeriği yönetmek ve izlemek için özel bir uygulama ile birlikte piyasaya süreceğini planlıyor.

Samsung'un renkli E-İnk teknolojisine dayalı bu yeni bilgi ekranı, bilgi yayıncılığında yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. Sizce bu tür panellerin ofislerde, mağazalarda ve diğer kamusal alanlarda yaygınlaşması nasıl bir etki yaratacak?
Kemal Yüce

Commodore 64 ile büyüyen, 99999 in 1 kasetlerde tek oyun çıkınca hayatın gerçek yüzünü öğrenen, teknoloji bağımlısı bir birisi.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!