fcp
Gaming Gecesi Kampanyası 2024

Snapchat, Ukrayna’da Snap Map Özelliğini Devre Dışı Bıraktı

Emirhan K. 08.03.2022 (Güncellenme: 18.07.2024) Takip et
Google, Twitter ve Meta şirketlerinin, Rusya hükümetine yaptığı yaptırımlarından sonra Snapchat'ten de bir hamle geldi.
Snapchat, Ukrayna’da Snap Map Özelliğini Devre Dışı Bıraktı

Snapchat, Rus askerlerinin Ukrayna’da yaşayan vatandaşların video ve fotoğraflarını görmesini engellemek için Snap Map ( ısı haritası) özelliğini devre dışı bıraktı. Bildiğiniz üzere Rusya hükümeti, Ukrayna’ya açtığı savaş yüzünden tepki yağmuruna tutuldu. Sosyal medya platformlarının da Ukrayna’ya destek olmak için farklı önlemler almaya başladığını görüyoruz. Daha önce Google, Twitter ve Meta şirketlerinin, Rusya hükümetine yaptığı yaptırımlarından sonra Snapchat uygulamasından da bir hamle geldi.

Snapchat, Ukrayna’da Snap Map Özelliğini Devre Dışı Bıraktı

Snapchat’ten Ukrayna’ya Destek

Kullanıcıların birbirlerine yazılı metin, fotoğraf, ses ve video göndermesini sağlayan Snapchat uygulaması, Rusya askerlerinin Ukrayna’da yaşayan kullanıcılarının anlık video ve fotoğraf paylaşımlarını takip etmesini önlemek için Ukrayna’da ısı haritası özelliğini geçici olarak devre dışı bıraktı. Rus hükümetinin bilgi almasını önlemek için adım atan Snapchat, bu özelliğin devre dışı bırakılmasını güvenlik önlemi olarak vurguluyor. Ayrıca ısı haritasının devre dışı bırakılması ile birlikte Ukrayna vatandaşları Snapchat uygulamasını güvenli bir şekilde kullanabilecek. Rus hükümetinin bilgi almasını önlemek için birçok marka seferber olmuş durumda. Snapchat’ten önce Google’da Ukrayna’daki canlı trafik verilerini devre dışı bırakarak Ukrayna için güvenlik önlemi almaya çalışmıştı.

Emirhan Koyuncu

Mesai saatlerinde İncehesap içeriklerini üreten Emirhan, gün geceye bağladığında Valorant ve LoL düzlüklerinde tarih yazmaktadır.

Yorum yap

Yorumlar

Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol!