Sosyal Media
sefa

Snapdragon 8+ Gen 1 Kullanacak Telefon Belli Oldu

Qulacomm markası tarafından üretilen Snapdragon işlemcisi, markaların amiral gemilerinde kullanılan en güçlü içeriğe sahip mobil işlemcilerinden biridir. Snapdragon 8+ Gen 1 ile alakalı bugüne kadar birçok bilgi edinip sizinle paylaşmıştık. Yeni işlemcinin selefi olan Snapdragon 8 Gen 1’e göre daha performanslı ve daha ekonomik olacağını bildirmiştim. Şimdi de Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciyi kullanacak ilk akıllı telefonun bilgisini aldık.

Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinin ilk olarak Temmuz ayının ilk haftasına piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu bilgi, sızıntı bilgileri ile ünlü olan Abhishek Yadav tarafından ortaya atıldı. Aslında, teknolojiye yakın ve gündemi takip eden biriyseniz bu işlemcinin hangi akıllı telefon ve telefonlarda kullanılacağını bilmek pek de zor değil. Tipster, yeni işlemcinin Xiaomi 12 Ultra modelinde kullanılacağını iddia etmişti. Xiaomi markası ise geçtiğimiz zamanlarda yeni amiral gemisi Xiaomi 12 Ultra’nın çıkışının Temmuz ayında olacağını bildirmişti. Bu bilgilere göre Xiaomi 12 Ultra, çok büyük bir ihtimal ile Snapdragon’un bu işlemcisini kullanacak.

Snapdragon 8+ Gen 1 Temmuz Ayının İlk Haftasında Çıkış Yapacak!

Qualcomm markasının yeni mobil işlemcisi Snapdragon 8+ Gen 1 hakkında bugüne kadar birçok bilgi elde ettik. Çıkış tarihi ile alakalı, gözlemlediğimiz detaylarda Temmuz ayının yeri çok daha fazlaydı. Bu bilgiye karşılık, yeni işlemcinin Temmuz ayının başlarında çıkacağını söyleyebilirim. Bu aşamada Xiaomi 12 Ultra akıllı telefonunun da çok üst düzey içeriğe sahip olacağını düşünürsek, bu işlemciyi kullanacak olan model olabilir. Xiaomi markası ile birlikte Samsung gibi bir teknoloji devinin de bu işlemciyi kesinlikle tercih edeceğini söyleyebilirim. Markanın katlanabilir cihazları Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’te yüksek performanslı cihazlar olacağı için bu işlemciyi kullanacak olan modeller arasında büyük ihtimalle yer alacak.

Snapdragon 8+ Gen 1 Kullanacak Telefon Belli Oldu

Xiaomi 12 Ultra muhtemelen bu işlemciyi kullanacak ilk model olacak. Bunun sebebi ise cihazın çıkış tarihinin Temmuz ayı olmasıdır. Xiaomi markası ve tüm sızıntı bilgileri markanın yeni amiral gemisi olacak olan modeli Xiaomi 12 Ultra’nın Temmuz ayının başlarında çıkacağını gösteriyor. Son olarak, tüm bu bilgileri göz önünde bulundurduğumuzda Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 8+ Gen 1’i kullanacak ilk modelin Xiaomi 12 Ultra olduğunu belirtebilirim.


Yorum yap

*