Sosyal Media
sefa

Spotify, Karışık Çalma Listeleri İçin Yeni Özellikler Getiriyor!

Spotify, 2021 yılında insanları müzik aracılığı ile bir araya getirmenin bir yolu olarak karışık çalma listelerini tanıttı. Bu listeler, birkaç kişinin zevklerinden doğan, otomatik olarak oluşturulan çalma listeleridir. Şimdi de, karışık çalma listelerine kullanıcıların çok daha işine yarayacak yeni özelliğini duyurdu!

Spotify, Etkileşimi Artırmak İçin Çalma Listelerine Yeni Özellik Getiriyor!

Spotify’ın karışık çalma listeleri benzer zevklere sahip iki kişinin arasındaki etkileşime odaklanıyor. Birlikte takılan ve benzer müzikleri dinleyen kişi ve kişi gruplarının dinlediği müzik tarzlarını bir araya otomatik olarak getirerek, kullanıcılara karıştırılmış bir çalma listesi tanıtacak. Çok ilginç görülen bu özellik sayesinde, kişiler dinlediği tarzda müzikleri dinleyen kullanıcıların farklı müzik tarzlarına da ulaşabilmesine olanak tanıyacak. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar en sevdiği sanatçıların ne tarz müzik dinlediğini bilmek de mümkün hale geliyor. Spotify, kullanıcının harmanlayabileceği 20 sanatçıdan oluşan bir seçki sunuyor. BTS, Diplo, AB6IX, Benjamin Ingrosso, Bennett Coast ve daha fazlası sanatçılar ile tercihinizi harmanlayabileceksiniz. Karışık çalma listeleri gibi yeni Spotify özelliklerini kullanabilmek için uygulamanın güncel olması gerekiyor. Uygulama mağazasına giderek uygulamanın güncel olup olmadığından emin olmanız gerekiyor.

Spotify, Karışık Çalma Listeleri İçin Yeni Özellikler Getiriyor!

Gelen farklı bilgilere göre Spotify, Clubhouse rakibi olabilecek Spotify Live’ı tasarladı. 2021 yılında şirket, bu yıl içerisinde canlı içerik oluşturucularına ödeme yapmak için bir fon sunacağını bildirdi. Ancak, ne yazık ki şirket sessiz sedasız bu programın fişini çekti. Şirket, bu kararı resmi olarak bildirmese de, programa kayıt olan oluşturuculara mail yolu ile bildiri yaptı. Neden bu kararı aldığı ile herhangi bir bilgi olmazken, şirketin böyle bir adım atmasının Spotify Live uygulamasını yeteri kadar kullanıcının kullanmadığı konusunda söylentiler mevcut. Özellik, tanıtıldığı dönemde şirket tarafından uygulama içerisinde müzik severlerin arasında ki etkileşimi artırmak yönünde olduğunu söylemişti. Ancak, yeni proje daha tam olarak başlamadan bitmiş gibi görünüyor. Belki de şirketin bu projeye benzer bir planı olabilir.


Yorum yap

*