Sosyal Media
sengul

Telefonunuzun Zayıf Sinyal Gücünü Artırmak İçin Yapacağınız 5 Şey

Bir mesaj göndermeyi veya web sitesinin yüklenmesini beklerken telefonunuzun ekranına bakmak sadece zamanınızı almaz aynı zamanda canınızı da sıkar. Telefonunuzun sinyal gücü ne kadar zayıfsa bekleme süreniz de o kadar uzun olacaktır. Bu gibi durumlar çoğu zaman operatörlerden kaynaklı olabiliyor. Yani hata telefonunuzda değil operatörünüzde olabilir.

Telefonunuzun sinyal gücü zayıfladığında yapacağınız 5 temel şey

1- Uçak Modunu Aktif Edip Kapatın


Telefonunuzun sinyal gücünü değiştirmenin en kısa ve en hızlı yoludur.

2- Telefonunuzu Yeniden Başlatın


Telefonunuzu yeniden başlatmanız sinyal ile ilgili bir takım sorunların çözülmesini sağlayabilir.

3- Sim Kartınızı Çıkarıp Yeniden Takın


İlk iki adımı yaptıktan sonra telefonunuzun sinyal gücünde herhangi bir düzelme olmadıysa sim kartınızı çıkarıp yeniden takmayı deneyin.

4- Operatör Ayarlarını Kontrol Edin


Sinyal sorunu hala devam ediyorsa telefonunuzun operatör ayarlarını kontrol edin. Operatör ayarlarınızın güncel olduğundan emin olun.

5- Ağ Ayarlarını Sıfırlayın


Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamak çoğu zaman sinyal ile ilgili sorunları çözüme kavuşturur.

Tüm bunları yaptıktan sonra telefonunuzun sinyal problemi hala devam ediyorsa operatörünüz ile görüşmeniz daha iyi olacaktır. Çünkü bazı durumlarda alt yapısal sorunlar da neden olmuş olabiliyor.Yorum yap

*

Yorumlar

 1. yeşim 26/04/2020 12:09

  fena değil. işime yaradı

 2. Onur u aslan 25/03/2021 10:41

  Yıl 2021 metropol şehirlerimizde şu anda çok kötü sinyal kalitesi var lider oparotor bile İstanbul'da yeterli hizmeti veremiyor. Yatırım yapsin GSM şirketleri. Güzel ülkemin güzel insanları balkonda iyi çekiyor evde çekmiyor diye uğraşmasin. Baz istasyonu kursunlar 4.5 g ve 5g internet hızı aynı olsun sesli görüşmeler kesilmesin. Bu işlemler çok önem baz istasyonu sayısı artsin. Bir ilçede ortalama 3 baz istasyonu var ise 5_ 6. Baz istasyonu olsun Avrupa standartlarını yakalayalim... Benim tavsiyem şu anda şu şartlarda çekim gücü ve ses iletim de ve internette Tek lider Turkcell. Turkcell'in de zaman zaman problem olduğu yerler var bilinki Turkcell alt yapı ve teknoloji için biz müşterilerine gereken önemi veriyor bu yüzden alt yapıyı güçlendirdiği için böyle aksamlar var. Çok kısa bir zamanda. Tüm bunlar aşılacak Turkcell ilk 5 g ye geçecek oparetorudur Türkiye'nin en iyisi Turkcell'de turkcelli olun. Yüksek hızda internet kaliteli ses. Hepsini farkedeceksiniz.

 3. İbrahim özer 02/05/2021 23:27

  Bir ay önce müşteri hizmetlerini aradım şebeke çekmiyor evin içinde onların bana verdiği cevap binanın yapılmasında sorun var o zaman diyorlar ben bunlara 10 defa dedim ki ev yer altında ve ya bodrum katı değil diyom bunlar illa bina sorunuyla alakalı fiyorlar size 200 saat sonra dönüş yapacaz dediler aradan 3 gün geçti beni aradılar sizin evde şebeke çekiyor diyorlar ben bu durumdan ve Turkcell den en kısa sürede turkcel den çıkacam

 4. serap selan 30/06/2021 09:41

  turkcel müşteri hizmetleri ile görüştüm.telefonumda şebeke çekimi normal görünüyor fakat beni arayanlar ya kapalaı yada meşgül olarak cevap alıyorlar diyorum.bana saha çalışması var,düzelir diyorlar .2 aydır ne saha çalışmasıymış bitemedi gitti. en iyisi dedikleri turkcell böyleyse diğerlerini düşünmek bile istemiyorum.

 5. Ali işitmezoğlu 08/07/2021 15:29

  Türkcell eski türkcell değil. Şehrin birçok yerine sinyal zayıflığı mevcut. Alyapısı yeterli değil ve talebi karşılayamıyor.